شهروندان كرجي از قطع مكرر آب و برق كلافه شده اند

خبرگزاري مهر - گروه اجتماعي : فرا رسيدن فصل گرما منجر به كاهش فشار آب و برق در بسياري از نقاط كلانشهر كرج و قطع مداوم آب و برق در اين شهرستان گرديده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر در كرج ، به دنبال افزايش دماي هوا در روزهاي اخير ، مصرف برق به دليل استفاده اكثر شهروندان از وسايل برودتي و مصرف آب به شدت افزايش يافته كه اين امر سبب افت فشار و در بسياري موارد قطعي آب و برق شده است.

به گفته يكي از مسئولان شهرستان كرج در جلسه كارگروه بهداشت ، تعداد زيادي از روستاهاي غرب استان تهران روزانه تنها يك ساعت از نعمت آب بهره مندند و بقيه ساعات روز را بدون آب به سر مي برند.

اين در حالي است كه شيوع اكثر بيماري هاي عفوني كه علت اصلي آن عدم رعايت بهداشت فردي است در فصل تابستان شايع مي شود ، زيرا رعايت بهداشت فردي بيش از هر چيز مستلزم وجود آب است .

سال گذشته بيماري هايي چون وبا در كرج و ساير شهرستانهاي غرب استان تهران اپيدمي شده بود كه علت بسياري از آنها بي آبي و علت 90 درصد آنها وجود آب آلوده در شهرها و روستاها بود.

مصرف سبزي و سيفي در تابستان با وجود قطع مكرر آب و فشار كم آن بسيار خطرناك است ، زيرا ميكروب هايي كه عامل بروز بيماري هاي عفوني از جمله وبا است ، با شستشوي مختصر از بين نمي رود.

رئيس مركز بهداشت كرج در خصوص قطع مكرر آب اظهار داشت: قطعي مداوم آب در 36 ساعت فاجعه اي واقعي در بهداشت فردي و اجتماعي به وجود مي آورد. اين در حالي است كه اهالي منطقه رجايي شهر كرج و برد آباد شهريار 5 روز متوالي با قطع آب مواجه بودند.

مسعود رفعتي افزود: در مناطق روستايي كه بيشتر آنها با ضعف مسائل بهداشتي مواجه هستند 23 ساعت قطعي آب در يك روز به اين مسئله بيشتر دامن مي زند ، از سوي ديگر زندگي در آپارتمان بدون آب و برق بسيار عذاب آور است.

به گزارش مهر ، پيگيري اين مسئله از مسئولان بي نتيجه است. زيرا مسئولان شركت آب و فاضلاب غرب استان تهران علت قطع آب را قطع برق عنوان مي كنند و اظهار مي دارند با قطع شدن برق ، مخازن آب به موقع آب گيري نمي شود و در صورت طولاني شدن قطع برق ، مخازن تخليه و منجر به قطع آب مي گردد.

مسئولان اداره برق نيز در اين قضيه خود را بي تقصير اعلام مي كنند و تهيه موتورهاي برق را براي شركت آبفا ضروري مي دانند. مردم نيز در ميان مسئولان سرگردان هستند و روزهاي گرم تابستان را بدون استفاده از وسايل برودتي و آب سر مي كنند.

کد خبر 342263

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =