وزير امور خارجه مالزي گفت: كشورهاي مسلمان براي تحكيم و تثبيت گفتگوي تمدنها مسئوليت ويژه اي برعهده دارند، اين كشورها همچنين بايد در راستاي ارتقاء معنوي مسلمانان و هدايت آنها در جهت پيشرفت بر اساس آموزه هاي صحيح اسلام فعاليت كنند .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري مالزي، سيد حامد البار وزير امور خارجه مالزي در سي و سومين نشست وزراي امور خارجه كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي در باكوي آذربايجان خطاب به كشورهاي اسلامي اظهار داشت: جهان اسلام بايد گامهاي مثبتي جهت مبارزه با اسلام هراسي در ميان جوامع دنيا برداشته و زمينه هايي را فراهم آورد تا به منظور تفاهم مشترك ميان كشورهاي جهان اين مسئله يعني احساس ترس از اسلام برطرف شود.

سيد حامد البار با بيان اينكه در زمينه مبارزه اسلام هراسي مسلمانان مسئوليت بيشتري دارند، ياد آور شد: مسئوليت مبارزه با اسلام هراسي بر عهده مسلمانان است تا به جايگاه مشتركي با شوراهاي جهاني ديگر، از طريق برقراري ارتباط با آنها دست يابند .

وزير امور خارجه مالزي تصريح كرد: بايد تدابيري انديشيده شود تا به صورت مستقيم يا غيرمستقيم با ظلم و هجوم به كشورهاي اسلامي و مسلمانان مبارزه شود.

وي به كاريكاتورهاي موهن به نبي اكرم(ص) اشاره كرد و گفت: نياز شديدي براي تحكيم و تثبيت گفتگوي تمدنها و افزايش تفاهم و تأكيد بر نقاط مشترك كشورها احساس مي شود، زيرا مسئوليت كشورهاي اسلامي هدايت مسلمانان در مسير پيشرفت و ترقي  بر اساس آموزشها و آموزه هاي صحيح اسلام است.

سيد حامد البار با اشاره به اينكه كشورهاي مسلمان به قدرت فكري، مادي و معنوي خود افتخار مي كنند، اظهار داشت: سازمان كنفرانس اسلامي جهت پيشرفت و ترقي كشورهاي اسلامي برنامه هاي عملي متعددي را طي 10 سال رائه كرده است تا تجارت، پيشرفت و ترقي كشورهاي اسلامي در همه نقاط جهان  گسترش يابد.

کد خبر 342273

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =