زخم خوردگان از جريان اصولگرايي شكست سياست‌هاي نئوليبرالي را يادشان رفته است/ كشور هنوز از بحران بدهي‌ها در دولت‌هاي گذشته خلاص نشده است

الياس نادريان با اشاره به نامه چمعي از اقتصاددان و زخم خوردگان از جريان اصولگرايي به رئيس جمهوري گفت: فراموش كرده ايد كه كشور در 16 سال گذشته تورم هاي 35 و 5/49 درصدي و بيكاري هاي دو رقمي و بحران بدهي‌ها را تجربه كرد و شكاف‌هاي طبقاتي تشديد و ريسك هاي اقتصادي و سياسي در كشور بالا رفت و اتكا به نفت تعميق شد.

به گزارش خبرنگار سياسي مهر ، الياس نادران ، نماينده مردم تهران در نطق پيش از دستور خود با تبريك سالروز پيروزي دكتر احمدي نژاد در انتخابات رياست جمهوري گفت:چندي است كه دولت مورد هجمه هاي غير منصفانه گسترده سازمان يافته قرار گرفته است. زخم خوردگان از جريان اصولگرايي، ويژه خواران بريده دست از بيت المال و موج سواران مديريت اقتصادي 16 سال گذشته كه بارها و بارها آزمون شكست خورده سياست‌هاي نئوليبراسي را در اين كشور تجربه كرده اند، اصل اصولگرايي و جريان خدمتگزاري صادق را به چالش كشيده اند.

نادران اظهار داشت: فراموش كرده اند كه در دوران آنها كشور تورم هاي 35 درصد و 5/49 درصدي و بيكاري هاي دو رقمي و بحران بدهي‌ها را تجربه كرد و شكاف هاي طبقاتي تشديد و ريسك هاي اقتصادي  و سياسي در كشور بالا رفت و اتكا به نفت تعميق شد و امروز به جاي پاسخگويي به آشفتگي هاي ناشي از جريانات پرتنش و اعواي بر سر غنائم كه به رويكرداني مردم از ائتلاف سكولارها و اصلاح طلبان مدعي خروج از حاكميت و رانت خواران دوران سازندگي انجاميد ، طلبكار هم شده اند.

نماينده مردم تهران گفت: در دوران 16 ساله و يا حداقل 8 ساله اصلاحات و سرمايه ها به دبي و اروپا رفت يا حالا؟ در دوران شما بود كه بازار دبي پر شد از شركت‌هاي ثبت شده ايراني . در دوران شما بود كه ميليارد ها دلار براي حفظ قيمت دلار در داخل توسط بانك مركزي به خارج انتقال يافت و خود منشا پولشويي شد. در دوران شما بود كه بحران بدهي‌هاي خارجي بوجود امد كه كشورهنوز از آن خلاص نيافته است.

نادران در ادامه نطق خود با اشاره به آنچه كه "سياه نمايي" خواند، اظهار داشت: شما را به‌خدا اگر كارشناسان آمريكا و اسراييل هم مي خواستند، اوضاع را از اين سياه تر نشان  مي دادند؟ آقايان بلند گوهاي آمريكا و اسراييل شده بودند و اينچنين عوبانه نسخه هاي تسليم و ذلت مي پيچيدند . حالا هم عصباني اند . شما به چه سطحي از مناسبات در سطح منطقه دست يافتيد؟ امروز دولت بدون كمترين امتيازي به اروپا و آمريكا با ايستادگي بر مواضع اصولگرايانه باعث شد تا كشور نه تنها در سطح منطقه كه در سطح ، آسيا ، آفريقا و آمريكاي لاتين تاثيرگذار باشد.

اين آقايان با اين ديدگاه‌ها و با آن عملكرد امروز حاكميت را ازدست داده اند بعد با نامه پراكني و نطق و مقاله مي خواهند شرايط ايران را دشوار جلوه دهند.

مسئول آن سياه نمايي ها كيست؟ مگرغير از اين است كه در 16 سال گذشته سكان كشتي اقتصادي كشور دردست شما بوده است؟ جز تنش و آشوب و درگيري هاي سياسي و تحرك هاي قومي و جناحي چه كرديد؟ شما براي ملت غيور آذربايجان در اين سال هاي گذشته چه كرده ايد كه امروز دم از مطالبات مي زنيد؟

نادران به تلاش براي گروه‌هاي سياسي براي اختلاف افكني بين اصولگرايان اشاره كرد و گفت: اختلاف افكني بين اصولگرايان وشكاف بين دولت و مجلس و ساير نهادهاي حكومتي ، كه در دستور كار لايه هايي از جناح دوم خرداد قرار گرفته است، خواب آشفته اي است كه هرگز تعبير نخواهد شد.

نماينده مردم تهران به موضع مجلس در مورد دولت اشاره كرد و گفت: اين مجلس با همه وجود  حامي دولت است از مواضع اصولگرايانه او در عرصه داخلي وخارجي حمايت مي كند و درخدمت رساني بهتر به مردم از همه ظرفيت خود استفاده ميكند. كاستي ها را هم صميمانه تذكر مي دهد.

وي در پايان تاكيد كرد: آنها كه با نزديك شدن برگزاري انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا خيال كرده اند مي توانند باهجمه به دولت اصولگرا دوباره كشور را عرصه  تاخت و تاز طرفداران آمريكا و اسراييل نمايند، سخت در اشتباهند.

اين ملت به نظام مقدس جمهوري اسلامي واركان آن وفادار و با همه وجود از خدمتگزاران خود حمايت مي كند.

کد خبر 342508

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =