سيد عماد حسيني نماينده قروه نسبت به عدم اختصاص بودجه عمراني استانها از سوي سازمان مديريت و برنامه ريزي به بهانه سفرهاي استاني رئيس جمهور انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار پارلماني "مهر"، سيد عماد حسيني  در تذكر آيين نامه اي خود با استناد به مواد 21، 33، 39 و 226 در خصوص انجام وظايف محوله در محدوده بودجه ساليانه  اظهار داشت: در قانون بودجه سال 85 سازمان مديريت و برنامه ريزي جدولي را تنظيم كرده بود كه 900 ميليارد از بودجه عمراني را كه پيش بيني شده بود، اختصاص دهند به بخش پيش بيني نشده ، مجلس با حذف اين جدول و اضافه كردن اين 900 ميليارد تومان به سرجمع اعتبارات عمراني استانها، سازمان مديريت را موظف كرد كه اين دستور را صادر كنند و به استانها ابلاغ كنند.

وي افزود: مجلس شوراي اسلامي همچنين سازمان برنامه ريزي استانها را موظف كرد تا بودجه فوق را به پروژه هاي عمراني استانها اختصاص دهند كه بعضا ديده شده در برخي از استانها متاسفانه اين بودجه عمراني به بهانه سفر رياست جمهوري به استانهاي مختلف، توسط سازمان مديريت به استانها ابلاغ نشده كه اين خلاف مصوبه مجلس است.

نماينده قروه تصريح كرد: با توجه به اينكه استان كردستان يكي از استانهاي سردسير است و تا 2 يا 3 ماه ديگر مي توانيم پروژه هاي عمراني را آنجا انجام دهيم ، بنده اين سئوال را دارم كه آيا اين موضوع با شعارهاي دولت در تضاد نيست؟

وي خطاب به حداد عادل افزود: تقاضا مي كنم به علت وظيفه نظارتي مجلس و مواد قانوني كه قرائت كردم، به كميسيون برنامه و بودجه و ديوان محاسبات و سازمان مديريت كه بيش از اين تبعيض قايل نشوند.

حداد عادل تذكر حسيني را قابل پيگيري دانست و افزود: اما اين تذكر از حيث تذكر آئين نامه اي نيست . اين بحث را جداگانه بفرمائيد ما هم از طريق كميسيون برنامه و بودجه پيگيري مي كنيم، هم از راههاي ديگر و شما كتبا هم مي توانستيد اين تذكر را به رئيس جمهور بدهيد.

کد خبر 342544

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =