همزمان بافرا رسيدن روزهاي پاياني سال تحصيلي و به منظور فرهنگ سازي و علاقه مند كردن گروه هاي سني به مسائل فرهنگي ، طرح " شاگرد ممتاز" در آموزش و پرورش اجرا مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر ، وزارت آموزش و پروش اعلام كرد: در قالب اين طرح شركت پست جمهوري اسلامي ايران براي دانش آموزان ممتاز هر دوره تحصيلي و همچنين نفرات برتر مسابقات قراني ، هنري و ورزشي و كلاس اولي ها كه داوطلب شركت در طرح هستند ، پس از تاييد رتبه آنان توسط مدرسه و پرداخت وجه مورد نظر توسط متقاضيان ، اقدام به چاپ تمبر شخصي خواهد كرد.

بنابراين گزارش ، در اين تمبرهاي شخصي عكس فرد به همراه نام مدرسه ومشخصات فرد شامل نام  و نام خانوادگي و رتبه كسب شده به چاپ خواهد رسيد.

اين تمبرها به تعداد محدود و براساس سفارش مشتريان در كنار تمبرهاي جاري چاپ و منتشر مي شود  و تمام مقررات مربوط به تمبر ( از جمله امكان مكاتبه در داخل وخارج كشور ) در خصوص آن قابل اجراست.

هر تمبر شخصي از دو بخش جاري و شخصي تشكيل مي شود كه در طرح دانش آموز ممتاز بخش شخصي آن به عكس دانش آموز ممتاز اختصاص خواهد يافت.

با اجراي اين طرح ضمن تسريع در روند فرهنگ سازي استفاده از پست و تحقق شعار " مكاتبه به جاي مراجعه " به نوعي تقدير از تلاش دانش آموزان و يادگاري از نظام آموزشي و مدرسه خواهد بود.

همچنين اين مجموعه به جهت ماندگاري ، به عنوان يك خاطره مصوروخوب از نظام آموزشي نزد فرد باقي مي ماند.

مدارس و خانواده علاقه مند مي توانند براي تهيه اين تمبر به صورت گروهي يا شخصي اقدام كنند كه به همين منظور بايد مدارك مربوط را شامل يك قطعه عكس رنگي ، مشخصات دانش آموز ممتاز و اصل فيش واريزي به حساب 2381 شعبه مخابرات به نام تصوير ماندگاراز طريق پست پيشتاز به آدرس ص . پ شماره تهران 1543- 16315 مكاتبه نمايند.

همچنين علاقه مندان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 6-66559774 تماس گرفته و يا به سايت Tasviremandegar مراجعه نمايند.

هزينه انجام اين طرح به ازاي هر برگ 32 قطعه اي تمبر عادل 60 هزار ريال خواهد بود.

کد خبر 342780

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =