افزودن يك كيلومتر بر سرعت خودروها در معابر تهران 40 ميليارد تومان هزينه دارد

معابر شهر تهران در ساعات اوج ترافيك ، روزانه به طور متوسط شاهد بيش از يك ميليون سفر است ، در حالي كه براي افزايش يك كيلومتر به سرعت تردد خودروها در شبكه معابر شهري ، بايد 40 ميليارد تومان هزينه كرد.

دبير شوراي عالي ترافيك وزارت كشور در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر ، زمان اوج ترافيك تهران را صبح ها از ساعت 7 تا 10 و بعدازظهرها از ساعت 16 تا 20 عنوان كرد و افزود: اين مقدار هزينه بايد صرف اصلاح هندسي معابر ، احداث بزرگراه هاي جديد ، توسعه و احداث ناوگان حمل و نقل عمومي و تقويت سيستم كنترل هوشمند و... شود تا بتوان به اين وسيله فقط يك كيلومتر سرعت تردد خودروها در معابر تهران را افزايش داد.

كامران حاج نصراللهي با تاكيد بر اينكه ترافيك سنگين در كلانشهر تهران معضلي نيست كه طي يك شب به وجود آمده باشد ، تصريح كرد: ظرف 3 سال تعداد خودروهاي تزريق شده به معابر تهران 2 برابر شد ، بدون اينكه به ظرفيت شبكه معابر و بزرگراههاي تهران اضافه شده باشد.

وي با اشاره به ورود بي رويه روزانه بيش از 1200 دستگاه خودرو به شبكه معابر شهر تهران اظهار داشت: در صورت عدم تناسب ميان معابر و فضاي شهري موجود با ورود سرسام آور وسايل نقليه ، در آينده نزديك با معضل كمبود فضاي تردد خودروها در تهران مواجه خواهيم شد.

کد خبر 342866

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =