داوطلبان كنكور در اين برهه از زمان خود را تسليم كائنات كنند / والدين ارزش فرزندان را پذيرش در دانشگاه ها ندانند

داوطلبان كنكور در اين برهه از زمان بهتر است خود را تسليم نظم و قانون كائنات كنند و از سرنوشتي كه در پيش رو دارند چه قبولي و چه عدم قبولي در كنكور استقبال كنند.

دكتر "مصطفي تبريزي" در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي "مهر" افزود: داوطلبان جهت كاهش استرس، بهتر است پيوسته تطبيق با شرايط و موقعيت جديد را مد نظر قرار دهند و در نظر داشته باشند كه چگونه از عهده انطباق با شرايط جديد به خوبي بر مي آيند. بنابراين در صورت قبول نشدن نيز مي توانند خود را با اين موقعيت وفق دهند.

استاديار دانشكده روانشناسي دانشگاه علامه طباطبايي گفت: داوطلبان در آستانه كنكور كمي به شيوه تست زني و تمركز بر گزينه ها بپردازند و شتاب نكردن و تمركز را تمرين كنند.

وي در خصوص تأثير اضطراب زياد در عملكرد فرد افزود: اضطراب باعث افزايش ترشح آدرنالين در مغز مي شود و ترشح زياد اين هورمون بر عملكرد مفيد مغز تأثير گذار است و روند تفكر را با كندي مواجه مي كند. 

اين مشاور خانواده اظهار داشت: والدين نبايد در اين روزها تكرار كنند كه فرزندشان به طور حتم در كنكور قبول خواهد شد. اين امر در فرزنداني كه داراي اعتماد به نفس نسبتا خوبي هستند اضطراب در عدم توانايي خواست هاي والدين را افزايش مي دهد.

دكتر تبريزي تأكيد كرد: خانواده ها نبايد خوشبختي را براي فرزندان موكول به ورود دانشگاه كنند و ارزش آنها را در پذيرش در دانشگاه ها ببينند. 

وي اظهار داشت: بدخوابي در روزهاي آزمون منجر به فرسودگي مغز مي شود و راندمان آن را پايين مي آورد. لذا به داوطلبان توصيه مي شود به هيچ عنوان از داروها و مواد خوراكي براي بيدار ماندن استفاده نكنند.

کد خبر 342994

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =