رسانه ها نقش مهمي در معرفي شايسته حضرت زهرا(س) دارند

معرفي ابعاد مختلف زندگي بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) از وظايف رسانه هاي گروهي است كه بايد جهت ارتقاء شناخت عمومي در مورد آن حضرت فعالتر عمل كنند .

عفت شريعتي عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر با تأكيد بر اينكه بايد مقام شامخ زن معرفي و جايگاه زن به بركت قداست حضرت زهرا(س) بررسي شود، گفت: خداوند، 14 معصوم و رهبران جوامع اسلامي به تكريم اين مقام شامخ عنايت خاصي دارند، نزول سوره كوثر كه تكريم حضرت زهرا (س) است، اسوه، نمونه، سرمشق و الگو براي همه زنان و مردان جامعه به شمار مي رود.

وي در ادامه ياد آور شد: در گذشته شخصيت ملكوتي ائمه را تبيين مي كردند و به بهانه اينكه آنها انسانهاي خاص هستند و ديگران نمي توانند مانند آنها باشند، از انجام وظايف انساني خود سر باز مي زدند در اين شرايط حضرت محمد (ص) مي فرمود "من هم در زندگي بشري مثل شما هستم." اما بايد در جاي خود افراد برجسته و معنوي را شناخت و با الگو برداري از شيوه و سبك زندگي آنها راههاي سعادت بشري را طي كرد. اگر زنان يك جامعه اسلامي در زندگي فردي و اجتماعي و در نقشهاي مادري، همسري، دختري و مسائل روز به حضرت فاطمه (س) رجوع كنند و او را به عنون الگو برگزينند، به طور يقين پله هاي ترقي را طي خواهند كرد، از اين رو شناخت ابعاد مختلف زندگي آن حضرت بسيار ضروري است. 

عفت شريعتي با تأكيد بر اينكه بايد ابعاد مختلف زندگي حضرت زهرا (س) به ويژه معنويت و روحانيت وي را شناخت و اجرا كرد، گفت: يكي از وظايف رسانه هاي گروهي تنوير افكار عمومي و آگاهي دادن به مردم جهت شناخت انساني كامل مانند حضرت زهرا (س) است.

وي با بيان اينكه بايد در خطبه هاي آن حضرت تحقيق و پژوهش كرد، گفت: خطبه هاي گيرا و ارزشمند حضرت فاطمه (س) به قدري نياز به تأمل و تدبر دارد كه دانشمندان و مفسران هنوز از تفسير آن برنيامده و از تبيين و تشريح آن ناتوان هستند. 

وي با بيان اينكه طي مدت زمان بسيار طولاني از حضرت زهرا(س) به عنوان فردي رنجيده ياد مي شد، افزود: اگر چه او در دوران زندگي خود متحمل رنجها و مرارتهاي بسياري شد، اما بايد درستي كردار، رفتار و گفتاروي ارائه شود، زيرا او در يك جامعه اسلامي مايه ايجاب، معنويت، منفعت و مصلحت به شمار مي رود.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي معرفي شخصيت والا و برجسته علمي و معنوي حضرت فاطمه (س) را وظيفه مطبوعات، رسانه هاي صوتي و تصويري توصيف كرد و گفت: اين رسانه هاي گروهي بايد در ارائه شخصيت والاي دخت نبي مكرم(ص) بسيار كوشا و فعال عمل كنند .

عفت شريعتي در ادامه به وظايف مسئولان جامعه اشاره كرد و گفت: فراموشي حقوق زنان از سوي مسئولان ظلم به جهان اسلام است، چرا كه زن در جامعه اسلامي نقش آفرين بوده، بنابراين بايد زمينه هايي براي شكوفايي و رشد، توانائيهاي او چه در شهر و چه در روستا فراهم شده، آموزشهاي خاص به آنها داده شود تا بتواند در جايگاههاي مختلف مادري، همسري و دختري با الگو گيري از فاطمه زهرا(س) به عنوان يك بانوي توانمند شكوفا شوند.

کد خبر 345903

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =