ملي پوشان ايران حريفان خود را شناختند

رقابتهاي جودوي قهرماني نابينايان و كم بينايان جهان از صبح امروز در پاريس آغاز مي شود.

به گزارش خبرنگار "مهر" در اين دوره از مسابقات 230 جودو كار از 38 كشور جهان حضور دارند كه به مدت 3 روز به رقابت خواهند پرداخت. مراسم قرعه كشي اين رقابتها شب گذشته انجام شد و ملي پوشان كشورمان حريفان  خود را شناختند. امروز جمعه در اولين روز، رقابتهاي اوزان 60، 66 و 73 كيلوگرم برگزار مي شود.

در وزن 60 كيلوگرم كه 20 جودو كار حضور دارند سعيد رحمتي پس از استراحت در دور نخست، به مصاف برنده ديدار كانادار و صربستان در دور دوم مي رود. وي در صورت پيروزي بايد با جودو كاري از چين ديدار كند.

در وزن 66 كيلوگرم موسي پورعباس در اول با حريفي از هنگ كنك و در صورت برتري به مصاف نماينده اسپانيا خواهد رفت. در اين وزن نيز 20 جودوكار حضور دارند.

اما در وزن 73- كيلوگرم كه 23 جودو كار به رقابت خواهند پراخت نويد فرخ زاد با حريفي از ليتواني مبارزه مي كند. فردا شنبه در دومين روز مسابقات رقابتهاي اوزان سنگين انجام خواهد شد.

در وزن 81- كيلوگرم كه 22 نفر شركت دارند. سيد امير حسن نتاج دور اول استراحت دارد و سپس با برنده اكراين و كوبا ديدار خواهد كرد. نتايج مدال طلاي دور قبل را در اختيار دارد.

در وزن 90- كيلو گرم ايران نماينده ندارد.

در وزن 100- كيلوگرم حمزه فدري در ميان 15 جودو كار بايد با نماينده اسپانيا ديدار كند.

نوري در تمرينات صبح پنجشنبه از ناحيه مچ پا آسيب ديد و مربيان تيم ملي در تلاشند تا وي را به مسابقات برسانند.

و در وزن 100+ كيلوگرم هم علي خليدي دور اول استراحت دارد و سپس با برنده آلمان و چين مبارزه خواهد كرد. در اين وزن هم 14 جودو كار شركت دارند.

نفرات اول تا هفتم اين مسابقات مي توانند جواز حضور در پارالمپيك 2008 پكن را كسب كنند. ضمن اينكه مسابقات در روز يكشنبه به صورت تيمي انجام خواهند شد.

کد خبر 346346

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =