معاون آموزشي وزارت علوم در گفتگوي اختصاصي با "مهر" : طرح نظارت و ارزيابي بر كيفيت دانشگاه هاي وزارت علوم و دانشگاه آزاد ايجاد مي شود / دانشگاه مادر هر استان بر ساير دانشگاه ها نظارت مي كند

3 ستاد در وزارت علوم موظف به ارزيابي و نظارت كيفيت دانشگاه هاي غير انتفاعي و علمي كاربردي، دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه پيام نور و دانشگاه هاي وابسته به دستگاه هاي اجرايي مي شوند. اين گروه ها كار ستادي مي كنند و هيات هاي نظارت در استان ها فعال مي شوند.

دكتر حسن خالقي در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي مهر اضافه كرد: با توجه به اهميت نظارت و ارزيابي آموزشي عالي و دانشگاه ها، طراحي آئين نامه الگوي پيشنهادي براي نظارت بر موسسات و دانشگاه ها صورت گرفته و عده اي نيز براي امر نظارت در نظر گرفته شده اند. كليات اين آئين نامه در شوراي معاونان وزارت علوم نيز به تصويب رسيده است.

وي اضافه كرد: در شرايطي كه بيش از 150 موسسه آموزشي غير انتفاعي در كشور فعاليت مي كنند و 50 موسسه ديگر نيز به اين سيستم آموزش عالي اضافه مي شود نظارت توسط وزارت علوم به تنهايي ميسر نيست. بنابراين تصميم گرفته شد كه دانشگاه هاي مادر در هر استاني نظارت بر دانشگاه ها را بر عهده داشته باشند.

وي اضافه كرد: در هر استاني بايد تشكيلات نظارتي وزارت علوم وجود داشته باشد تا دانشگاه مادر استان اين نظارت را بر عهده گيرد. البته ستاد مركزي در تهران تشكيل خواهد شد و چندين گروه و كميته كار ارزيابي و نظارت را بر عهده خواهند داشت.

خالقي تاكيد كرد: تاكنون اين گونه نبوده كه نظارتي انجام نشود اما نظارت بدون عملياتي شدن انجام شده است. شوراي نظارت بر كيفيت ارزيابي دانشگاه ها كه رياست آن به عهده وزير علوم خواهد بود در آينده اين وضعيت را سامان خواهد بخشيد.

کد خبر 348994

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =