دكتر محمدرضا عارف معاون اول رييس جمهور عصر ديروز در جمع مديران سازمان تربيت بدني درخصوص عملكرد اين سازمان به بحث و گفتگو پرداخت.

به گزارش خبرنگار "مهر" در اين جلسه كه پس از بازديد دكتر عارف از مجموعه ورزشي آزادي تهران صورت گرفت ، ابتدا مهندس محسن مهرعليزاده معاون رييس جمهورورييس سازمان تربيت بدني طي سخناني در خصوص برنامه ها وفعاليتهاي اين سازمان گزارشي را ارائه و از تلاشهاي صورت گرفته طي دو سال تصدي خود در اين سمت توضيحاتي را ارائه كرد. پس از سخنان مهرعليزاده تعدادي از معاونين اين سازمان در خصوص عملكرد حوزه هاي تحت سرپرستي خود توضيحاتي ارائه كردند و در خصوص نقاط قوت و ضعف آن به ايراد سخن پرداختند.
پس ازآن دكتر عارف طي سخناني از عملكرد سازمان تربيت بدني تقدير كرد و گفت : خوشبختانه سازمان تربيت بدني موفق شده  ورزش ما را به سمت علمي كردن پيش ببرد و به طور قطع در سال آينده گامهاي اساسي در جهت افزايش بودجه اين بخش از جانب دولت برداشته خواهد شد.

وي افزود: توسعه ورزش جزو اهداف برنامه توسعه دولت قرار دارد و هدف ما كاهش تصدي گري دولت و جلب مشاركتهاي مردمي است كه در اين زمينه قدمهاي بلندي نيز برداشته شده است. خوشبختانه انگيزه در بخشهاي غير دولتي براي گسترش فعاليتهاي ورزشي فراهم است و بايد مكانيزمهايي را براي جذب و حمايت از سرمايه گذاري بخش خصوصي در ورزش ايجاد كنيم كه بخش خصوصي بتواند در اين زمينه سرمايه گذاري نمايد تا شاهد تحول بخش غير دولتي در صنعت ورزش باشيم.
دكتر عارف اضافه كرد: سرانه ورزشي ما نسبت به استانداردها فاصله دارد و بايد با ديدگاه علمي اين فاصله مشخص شود تا بتوانيم فاصله ها را كم كنيم . با آمدن آقاي مهرعليزاده و اعتقاد ايشان نسبت به ورزش و تعهدي كه به تبيين طرح جامع ورزش داشتند از سوي دولت تكاليفي مشخص شد كه هر اتفاقي و تصميم گيري كه در ورزش كشور بيافتد در چارچوب طرح جامع ورزش كشور باشد. سازمان تربيت بدني بايد در سال جاري زمينه اجراي اين طرح را فراهم آورد و دولت نيز در تنظيم برنامه چهارم توسعه به آن استناد خواهد كرد كه اگر نياز به مجوزهاي قانوني و تصويب دولت داشته باشد در طول سال جاري انجام خواهد شد.
دكتر عارف افزود: سند توسعه ملي ورزش كشور جهت گيريهاي چند سال آينده  ورزش كشور را مشخص مي كند و بنابر اين در سال 83 نسبت به آن توجه ويژه اي از جانب دولت خواهد شد. وي با اشاره به رشد اعتبارات بخش تربيت بدني نسبت به ساير بخشهاي دولت گفت: من اميدارم در سال آينده با جهت گيريهاي علمي و صرفه جويي در ساير نهادها بتوانيم قدمهاي بلندي در راستاي افزايش بودجه سازمان تربيت بدني برداريم.

دكتر عارف با تاكيد بر ايجاد اصلاحات ساختاري در سازمان تربيت بدني گفت: اين سازمان بايد طرحي را به دولت ارائه كند تا براساس آن تغييرات مناسب ساختاري كه در اين سازمان نياز است مورد بررسي قرار گيرد.
وي در ادامه در خصوص بازسازي اماكن ورزشي گفت: متاسفانه به دليل نياز كشور به امرو توسعه ما نگاهمان در دو دهه اول بيشتر به اين سمت گرايش داشت ولي در حال حاضر علاوه بر ايجاد ظرفيتهاي تازه به دنبال حفظ مكانهاي ساخته شده نيز هستيم و از سازمان تربيت بدني مي خواهيم با برنامه ريزي طرح جامع بازسازي امكان مهم و بزرگ را تدوين نمايد تا براساس زمانبندي مناسب نسبت به بازسازي آنها اقدام شود.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر توجه به ورزش همگاني و قهرماني به طورهمزمان گفت: نگاه به ورزش قهرماني بايد نگاه تشويقي باشد و بر روي ورزش همگاني هم سرمايه گذاري مناسبي نيز صورت گيرد. ضمن اينكه سازمان مي بايست مكانيزمهاي تشويق ورزشكاران و قهرمانان را مشخص نمايد تا با تشويق اين عزيزان بتوانيم جايگاه خود را در سطح آسيا و جهان ارتقاء بخشيم.
وي در پايان گفت: اولويت سازمان تربيت بدني مي بايست بر اتمام طرحهاي نيمه تمام باشد و به نظام جامع توسعه ورزش توجه اساسي نمايد.

کد خبر 35289

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =