نخست وزير اسپانيا در گفتگو با روزنامه آلماني زبان فرانكفورتر آلگماينه خاطر نشان كرد اروپاي جديد و قديم هيچ معنايي ندارد .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه آلماني زبان فرانكفورترآلگماينه، خوزه ماريا ازنار نخست وزير اسپانيا كه براي ديدار با گرهارد شرودر صدراعظم آلمان به اين كشور سفر كرده است در گفتگويي با روزنامه فرانكفورتر آلگماينه شركت كرد .
ازنار در خصوص اظهارات دونالد رامسفلد وزير دفاع آمريكا مبني بروجود اروپاي جديد و اروپاي قديم گفت: به عقيده من تنها يك اروپا  وجود دارد.  وي همچنين افزود: در زمان كنوني اروپاي قديم و جديد هيچ معنايي ندارد .
نخست وزير اسپانيا در ادامه با اشاره به تهيه و تدوين قانون اساسي واحد اروپايي خاطر نشان كرد كه براي آنكه اروپا از قدرت و جايگاه مناسبي برخوردار شود بايد در تصويب قانون اساسي واحد تسريع ايجاد كرد .

ازنار در بخش ديگري از اين  گفتگو و با اشاره به حملات تروريستي در عراق  تصريح كرد : به عقيده من در حملات تروريستي كه در عراق روي داده است هم اعضاي شبكه تروريستي القاعده و هم وابستگان  صدام نقش دارند . البته نبايد فراموش كرد كه گروههاي تروريستي ديگر نيز از اين فرصت استفاده كرده و دست به حملات تروريستي در اين كشور مي زنند .
نخست وزير اسپانيا با اشاره به مسئله بازسازي عراق اظهار داشت : اسپانيا با برگزاري كنفرانس مادريد براي بررسي نيازهاي بازسازي عراق و مشاركت كشورها در اين مسئله  نشان داد كه خواهان برقراري امنيت و ثبات در اين كشور است . اما اين در حالي است كه كشورهاي اروپايي همچنان نسبت به برقراري زودهنگام امنيت در اين كشورابراز نا اميدي مي كنند .

کد خبر 35472

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =