کمبود امکانات بیمارستانی فشار روانی پرستاران را افزایش داده است

نیشابور- رئیس اداره پرستاری دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: کمبود نیرو و فضا مانع از ارائه کمیت و کیفیت خدمات پرستاران می‌شود و فشار روانی آنها را افزایش داده است.

اعظم مقدم در گفت و گو با خبرنگار مهر افزود: در حال حاضر چون براساس چارت قدیمی و همان شبکه بهداشت و درمان  کار می کنیم کمبود پرستار به صورت مصوب نداریم ولی اگر چارت جدیدی براساس ارتقای شبکه به دانشکده تدوین شود کمبود پرستار کاملا واضح است.

وی اظهار کرد: مراجعه‌کنندگان بیمارستانی بسیار زیاد هستند و لذا کمبود فضای فیزیکی، تخت و تجهیزات با نارضایتی بیماران و همراهان آنها روبرو شده است.

وی افزود: این کمبود ها موجب نارضایتی بیماران از کادر پرستاری می شود  و اعتراض ها بر فشار روانی فعالان در این شغل می افزاید.

وی ادامه داد: در پاره ای مواقع از جمله امروز حجم مراجعان به حدی است که در راهرو ها نیز برای بستری بیکاران باید تخت بگذاریم.

مقدم بیان کرد: وقتی بیمار داخل راهرو خدمات دریافت کند طبیعی است هم پرستار و هم همراهان بیمار ناراضی خواهند بود.

رئیس اداره پرستاری دانشکده علوم پزشکی نیشابورگفت: کار پرستاری با توجه به کمبود نیرو و فضای کار و از طرف دیگر دستمزد کم  به معنای مراقبت به توان عشق است.

وی خاطرنشان کرد: همه مردم نیشابور دیده‌اند در موانع بحرانی در مقاطع مختلف زمانی چون سیل بوژان، زلزله‌های متعدد و فاجعه انفجار قطار، پرستاران خانواده خود را رها کرده و به‌صورت خودجوش به بیمارستان‌ها آمده و برای کاهش مشکلات مردم از وجود خود مایه گذاشته اند.

مقدم گفت: ۹۰ نفر پرستار در مراکز بهداشتی شهری و روستایی، ۲۷۰ نفر پرستار در بیمارستان ۲۲ بهمن و ۱۵۶ نفر پرستار در بیمارستان حکیم نیشابور مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.

وی در خصوص وضعیت پرداخت اضافه‌کارها و دیگر موارد حقوقی پرستاران نیز گفتک  بیمارستان‌ها  خودگردان هستند و از محل دریافتی از بیمه‌ها و مراجعان درآمد کسب کرده و هزینه جاری و پرسنلی را می‌دهند که البته چون بیمه‌ها به هر دلیلی به موقع پرداخت نمی‌کنند ما هم توان پرداختی‌مان در بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد.

کد خبر 3561226

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =