کمبود ۶۰ هزار مترمربع فضای اداری/امکان ایجاد شعب جدید نداریم

کرج -رئیس کل دادگستری البرز با اشاره به کمبود ۶۰ هزار مترمربعی فضای اداری استان گفت: برغم حجم بسیار بالای پرونده های ورودی استان و نیاز به افزایش شعب، حتی امکان ایجاد یک شعبه جدید را نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد فاضلیان صبح شنبه در آیین بهره برداری از ساختمان شورای حل اختلاف و کلنگ زنی مجموعه دادگستری کل استان البرز اظهار کرد: بر اساس شاخص های برنامه سوم توسعه قضایی کشور، استان البرز حدود ۶۰ هزار مترمربع کمبود فضای اداری دارد که امیدواریم افتتاحیه امروز گام موثری برای رفع کمبودهای استان باشد چرا که یکی از نگرانی های بسیار اساسی ما در حوزه مشکلات و کمبودهای زیرساختی است.

فاضلیان وضعیت ساختمان های مجموعه قضایی استان را بحرانی خواند و گفت: هم اکنون ۳۵ درصد ساختمان ها استیجاری است، ۲۷ هزار مترمربع نیز ملکی است که بسیار فرسوده است و نیاز به بازسازی و گاها تخریب دارد این در حالی است که برغم حجم بسیار بالای پرونده های ورودی استان و نیاز مبرم به افزایش شعب، حتی امکان ایجاد یک شعبه جدید را در مجموعه دادگستری نداریم.

پروژه های عظیم دادگستری البرز در راه است

وی ادامه داد: مشکلی در رابطه با زمین نداریم و با همکاری سایر دستگاه ها در تمام نقاط مهم و حساس استان زمین تملک کردیم اما برای احداث شعب و ساختمان های جدید نیازمند اعتبار هستیم، البته اقداماتی نیز صورت گرفته که از آن جمله می توان به احداث ساختمان دادسرای مرکزی استان اشاره کرد، این ساختمان با مساحت چهار هزار مترمربع تا پایان مردادماه سال آتی به بهره برداری می رسد.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: همچنین ساختمانی با مساحت دو هزار مترمربع در محل دادگستری فعلی و با اعتبار استانی در دست احداث است که تا اردیبهشت ماه آتی تکمیل خواهد شد، برای سال آینده نیز دو پروژه عظیم در کلانشهر کرج تعریف شده و در شهرستان ها نیز سه پروژه در دست مذاکره است.

کمبود کادر اداری در مجموعه قضایی البرز بیداد می کند

فاضلیان متذکر شد: به لحاظ تعداد کارمندان اداری نیز البرز بدترین شرایط را در میان استان های کشور دارد به نحویکه هم اکنون با کمبود ۴۰ درصدی کادر قضایی و ۶۰ درصدی کادر اداری مواجه است و فشار بسیار سنگینی به بخش اداری وارد می آید لذا ناچاریم برای رفع نیاز از سایر دستگاه ها کمک بگیریم.

وی به شرح مختصری از جزئیات دو پروژه امروز پرداخت و گفت: ساختمان جدید دادگستری در زمینی به مساحت ۱۵ هزار و ۴۰۰ مترمربع در هفت طبقه و با اعتبارات ملی احداث می شود، پیش بینی اولیه برای اعتبار مورد نیاز ۳۳۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شده و ۱۶۰ میلیارد ریال دیگر نیز تا ابتدای سال آتی محقق می شود، بنا داریم تا این پروژه طی دو سال آینده تکمیل و بهره برداری شود.

پرونده های ورودی البرز در سال جاری ۴ درصد کمتر از میانگین کشوری بود

رئیس کل دادگستری البرز در زمینه ساختمان شورای حل اختلاف استان نیز اظهار کرد: این پروژه را در خردادماه با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در شرایطی تحویل گرفتیم که اعتبارات تمام شده و ۳۵۰ میلیون تومان بدهی داشت، از سویی دیگر ۸۰۰ میلیون تومان برای تکمیل و تجهیز نیاز بود در حالی که تنها ۳۰۰ میلیون تومان از قوه قضائیه طلبکار بودیم که باید صرف بدهی ها می شد، اما با تدابیر صورت گرفته برغم فشارهای وارده، پرداخت بدهی ها را به تعویق انداخته و با صرفه جویی ۳۳۰ میلیون تومانی در نوع تجهیزات توانستیم این مجموعه را به ثمر برسانیم.

فاضلیان در ادامه به ارائه گزارش عملکرد ۹ ماهه سال جاری پرداخت و عنوان کرد: در این مدت ۲۴۳ هزار و ۲۵۷ پرونده وارده و ۲۵۸ هزار و ۳۴۵ پرونده مختومه داشتیم که موجب شد تا استان البرز حائز رتبه دهم کشوری شود، همچنین میانگین ورودی پرونده به ازای هر صد هزار نفر در کشور هزار و ۱۹۷ بوده که این شاخص در استان البرز با هزار و ۱۴۸ فقره پرونده، چهار درصد کمتر از میانگین کشوری بود.

دو راهی تعدیل نیرو یا تعدیل حقوق میان کارکنان شورای حل اختلاف البرز

وی در پایان خطاب به کارکنان شورای حل اختلاف استان گفت: در حوزه اجرای قانون تابع سیاست های مرکز شورای حل اختلاف کشور هستیم لذا بین دو راه حل شامل حفظ تمام کارکنان و تعدیل حقوق میان همگی یا تعدیل نیروها و افزایش حقوق اعضای باقیمانده، در انتظار بررسی ها و ابلاغ سیاست های کلی هستیم.

کد خبر 3561372

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =