اخراج مهاجران افغان از شهر «ایبت آباد» پاکستان شروع شد

پلیس پاکستان به بهانه اینکه مهاجران افغان برای کریدور اقتصادی چین و پاکستان خطری جدی محسوب می شوند آنها را از شهر «ایبت آباد» اخراج می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «ای آر وای نیوز»، پلیس پاکستان به بهانه تامین  امنیت کریدور اقتصادی چین و پاکستان مهاجران افغان را از شهر «ایبت آباد» پاکستان اخراح می کند. مغازه های اتباع افغان در خیابان «کالج» تعطیل بسته شدند.

بعد از اتمام فرصت یکماهه به این مهاجران افغان برای خروج از این منطقه نیروهای پلیس با توسل به زور مغازه های مهاجران افغان را بستند و آنها را از آنجا خارج کردند.

شورای منطقه «کینت» شهر ایبت آباد تصمیم گرفته است در مرحله اول مغازه های اتباع افغان را تعطیل کند و در مرحله بعد آنها را از خانه هایشان در این منطقه اخراج نماید.  

لاز م به ذکر است مهاجران افغان از سالهاست در پاکستان بسر می برند اما در ماههای اخیر دولت پاکستان فشار زیادی برای اخراج این آوارگان افغان وارد کرده است. دولت کابل نیز از اسلام آباد خواسته بود به مهاجران افغان مهلتی یکساله دهد،اما دولت پاکستان به بهانه تامین کریدور اقتصادی چین و پاکستان مهاجران افغان را از مناطق محل سکونت آنها در شهر «ایبت آباد» پاکستان بیرون می راند.

کد خبر 3561506

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =