بیکاری بزرگترین چالش استان ایلام/لزوم توجه به زیرساخت‌ها

ایلام-کاندیداهای حضور در انتخابات مجلس دهم از استان ایلام، رفع بیکاری را مهمترین اولویت های استان عنوان کرده و معتقد هستند زیرساخت های استان برای سرمایه گذاری باید تکمیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس است که هم اکنون ۴۰ نفر برای تصاحب این سه کرسی در دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران به رقابت می پردازند، در نهایت دو نفر از حوزه انتخابیه ایلام و یک نفر در حوزه انتخابیه دهلران به مجلس راه پیدا خواهند کرد.

سه تن از کاندیداهای حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، رفع بیکاری، توجه به زیرساخت های استان برای سرمایه گذاری را از مهمترین اولویت های استان ذکر کردند.

مشکل اقتصاد و بیکاری در استان ایلام مشهود است

عمران علیمحمدی نامزد انتخاباتی در حوزه انتخابیه ایلام، مهران، ملکشاهی، ایوان، سیروان و چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان ایلام یکی از مناطق محروم کشور است که در هشت سال جنگ تحمیلی شاهد رشادتهای فراوانی برای دفاع از کشور بوده است.

وی بیان داشت: هم اکنون مسئله بیکاری و اشتغال به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های خانوارهای استان ایلام به شمار می رود این در حالی است که این استان دارای ذخائر ارزشمند نفت و گاز است.

وی عنوان کرد: علاوه بر مسئله اشتغال و بیکاری جوانان، هم اکنون این استان از کمبودهای بسیار جدی مثل زیرساختهای مناسب در حوزه راه، راه آهن و فرودگاه مواجه است که باید این مسائل در سطح کشوری پیگیری شود.

علیمحمدی اضافه کرد: مسئله بسیار مهم در استان ایلام بحث سرمایه گذاری در استان است که به رغم ظرفیت های مهم نفت و گاز هنوز این استان تشنه سرمایه گذاری و اجرای طرحهای بزرگ اقتصادی است.

وی گفت: باید زیرساختهای استان برای تسهیل در سرمایه گذاری در استان فراهم شود که این مسائل باید در سطح کلان پیگیری شود تا استان ایلام به یک استان برخوردار در کشور تبدیل شود.

پیگیری ساخت بزرگراه در استان ایلام ضروری است

یکی دیگر از نامزدهای انتخابت مجلس دهم در ایلام اظهار داشت: پیگیری برخی از امورات عمرانی ضروری در ایلام از جمله ساخت بزرگراه، سد و نیروگاه و ... به عنوان یک اولویت اساسی در دستور کار قرار دارد.

روح‌الله ناصرزاده اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مطالبات و دغدغه‌های مردم ایلام موضوع معیشت و بیکاری جوانان است و بر این اساس یکی از اولویت‌های کاری اینجانب در صورت کسب اعتماد مردم حوزه انتخابیه ایلام، مهران، ملکشاهی، ایوان، سیروان و چرداول توجه به این دغدغه اساسی است.

نامزد انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی در ایلام گفت: توسعه شهرک‌های صنعتی و احداث واحدهای تولیدی از دیگر مطالبی بوده که در صورتیکه مورد عنایت و توجه مردم حوزه انتخابیه ایلام  مهران، ملکشاهی، ایوان، سیروان و چرداول قرار گیرم و به مجلس راه یابم به عنوان اولویت‌هایم در دستور کار قرار دارد.

تلاش برای محرومیت زدایی در استان ایلام

علی محمد احمدی دیگر نامزد انتخاباتی در استان ایلام که در حوزه دهلران شرکت کرده است، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ایلام تنها استانی است که یک فرودگاه، آن هم دور از شهر دارد، این یک فرودگاه هم هر از چندگاهی به‌دلیل گرما، و ریزگرد و توده هواهای کم فشار و پرفشار و ضعف ناوبری، تعطیل می‌شود.

وی افزود: ایلام خط ارتباط ریلی ندارد و بیشتر جاده‌های استان هم صعب العبورند این‌ها همه به این معنی دلالت می‌کنند که زیرساخت‌ها بسیار ضعیف هستند و علاوه بر آن امکانات بهداشتی و درمانی و آموزشی و... هم در حد کافی وجود ندارد.

احمدی افزود: ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و منابع مختلف آن قدر در استان ایلام زیاد است که می‌توان گفت ما به نوعی بلای کثرت منابع دچار شده‌ایم.

احمدی افزود: این استان با توجه به وضعیت جغرافیایی و وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق نیازمند اتخاذ گام های بلندی برای ایجاد توسعه پایدار در منطقه است، نرخ بیکاری در استان ایلام به طرز غیرقابل تاملی بالا است به گونه ای که هرم بیکاری به سمت فارغ التحصیلان دانشگاهی درحال افزایش است.

کد خبر 3563568

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =