تصمیم نهایی برای اعزام کشتی گیران با شورای فنی بود

مربی تیم ملی کشتی آزاد بعد از اعلام مصوبات روند انتخاب تیم اعزامی به المپیک گفت: شرایط و نظرات ما در شورای فنی تیمهای ملی بررسی و تصمیمات نهایی از سوی این شورا اتخاذ شد.

علی اکبر دودانگه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شرایط و مصوبات انتخاب تیم ملی اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ ریو در شرایطی نهایی و قطعی شد که کادر فنی تیم ملی نظرات خود را به شورای فنی تیمهای ملی کشتی آزاد ارائه کرد و سپس اعضای شورا پس از بررسی تمامی جوانب امر، مصوبات خود را اعلام کرد.

وی افزود: تصمیمات شورا طبق فرایند انتخابی و همچنین با توجه به حساسیت های خاص حضور در المپیک و فاکتور کسب بهترین نتیجه و استفاده از حداکثر توان موجود اتخاذ شد. مطمئنا با اجرای دقیق این مصوبات می توان با تیمی خوب و اماده راهی المپیک شد و همچون همیشه از نام و اعتبار ایران دفاع کرد.

مربی تیم ملی در خصوص بحث دسته بندی آزادکاران و توان مبارزه آنان در میادین داخلی و خارجی گفت: برخی از کشتی گیران ما به رغم درخشش و توان بالا در میادین داخلی به هیچوجه در میادین خارجی و مصاف با رقبای بین المللی خود مطمئن ظاهر نشدند . طبیعتا باید نفراتی را برای المپیک وارد برنامه های آماده سازی خود کنیم که توان جنگ و مبارزه با رقبای خارجی را داشته باشنن و بتوانند با بهترین شرایط روحی و روانی در آوردگاه بزرگ المپیک به میدان بروند.

دودانگه با توجه به مصوبات شورای فنی و حذف برخی از نفرات از گردونه رقابت برای کسب دوبنده تیم ملی اظهار داشت: تمامی کشتی گیران برای فدراسیون وکادر فنی قابل احترام و ارزشمند هستند اما باید حساسیت ها و انتظارات از کشتی در المپیک را نیز در نظر داشت و بهترن و آماده‌ترین نفرات را طبق فرایند انتخابی گزینش کرد.

وی در خاتمه در واکنش به اظهارات برخی از مدعیان نسبت به تصمیمات شورای فنی گفت: متاسفانه برخی از مدعیان در شرایطی نسبت به این مساله موضع گیری کرده اند که حتی جزو نفرات برتر رقابتهای جام تختی هم نیستند و داعیه حضور در انتخابی تیم ملی را دارند. ضمنا همانطور که گفتم برخی از آزادکاران در رقابتهای داخلی و تورنمنت های خارجی، توان و عیار واقعی خود را نشان دادند و به شورای فنی اثبات شد که نمی توان به آنان در مصاف با رقبای خارجی اعتماد و اطمینان زیادی کرد.

کد خبر 3569074

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =