امنیت امروز در سایه تلاش سپاه و بسیج قهرمان بدست آمده است

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید به امنیت کشورمان افتخار کنیم، گفت: ما باید از همه قهرمانان مان از سپاه مان، بسیج مان، ارتش مان، نیروی انتظامی مان و دستگاههای اطلاعاتی تشکر کنیم.

به گزار خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در بیست و پنجمین سفر استانی خود در جمع مردم یزد اظهار داشت: سلام بر نگین کویر ایران. سلام بر مردمی که در همه صحنه ها افتخار و حماسه آفریدند. سلام بر شهید محراب آیت الله صدوقی. سلام بر مرد اخلاق و ادب سید روح الله خاتمی.

رئیس جمهور افزود:  سلام بر شهیدان و دلاوران و قهرمان تیپ الغدیر یزد. سلام بر شهید منتظر قائم و همه شهیدان این دیار. سلام بر جوانان غیور و حماسه آفرین استان یزد. سلام بر دیار گفتگوی تمدنها.

وی خطاب به مردم یزد گفت: شما در سال ۵۴، ۵۶ و ۵۷ در انقلاب اسلامی کارهای بزرگی کردید. شما مردم یزد بعد از قم و تبریز، سومین ستون تحرک انقلاب اسلامی در فروردین ۵۷ بودید.

روحانی ادامه داد: من در فروردین ۵۷ در یزد بودم و دلاوری های شما را از نزدیک دیدم. من قهرمانی های تیپ الغدیر یزد را در عملیات های مختلف و بویژه در عملیات خیبر از نزدیک شاهد بودم.

رئیس جمهور، یزد را دار ایمان، جهاد، فداکاری، کوشش و عشق به انقلاب نامید و گفت: بزرگترین استادهای من در حوزه علمیه قم از دیار یزد بوده اند.

وی افزود: من افتخار می کنم شاگرد استاد بزرگ حوزه آیت الله العظمی سید محمد محقق داماد بوده ام. من شاگرد آیت الله العظمی شیخ مرتضی حائری یزدی بوده ام. استوانه های علم و دانش در حوزه علمیه قم و بالاتر از آن موسس حوزه علمیه قم، آیت الله حائری یزدی از دیار شما بوده است.

روحانی تصریح کرد: خوشحالم در روزهایی میهمان شما مردم عزیز هستم که یک دوران بزرگ در پیروزی اخلاقی در انتخابات ۷ اسفند رقم خورد و مردم قهرمان ما حماسه بزرگ دیگری آفریدند.

رئیس جمهور ادامه داد: همانگونه که مردم ما در سال ۹۲ حماسه آفریدند و در آن حماسه برادر عزیزم دکتر عارف هم نقش بسزایی داشت، در حماسه بزرگ ۷ اسفند نیز بعد از مقام معظم رهبری که نقش اصلی را در حرکت مردم پای صندق انتخابات داشتند همه نخبگان و بزرگان و بویژه افتخارات این شهر در این انتخابات، مردم را برای یک حماسه بزرگ دعوت کردند.

وی افزود: وقتی در سال ۵۷ وارد مجلس شورای اسلامی شدم آنچه شما مردم یزد قهرمان به مجلس فرستاده بودید دسته گل ها و چراغ های درخشان مجلس شورای اسلامی بودند. درود به روان مرحوم دکتر سید رضا پاک نژاد نماینده شهید مردم قهرمان یزد که قبل از انقلاب من با ایشان آشنا بودم و یکی از نمایندگان برجسته مجلس اول شورای اسلامی بود و در همان مجلس از اردکان برادر عزیزم حجت الاسلام سید محمد خاتمی حضور داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ایران خدمتگزاران خود را هیچ وقت فراموش نخواهد کرد، گفت: آنهایی که برای عظمت ایران تلاش کردند، آنهایی که امروز به عنوان افتخار سرزمین ایران محسوب می شود، هیچ کس نمی تواند نام و عظمت آنان را خاموش کند.

وی با اشاره به انتخابات ۷ اسفند گفت: مردم در ۷ اسفند دنیا را به حیرت وا داشتند. این انتخابات، پیروزی یک جناح بر جناح دیگر نبود. در این انتخابات هیچ جناحی شکست نخورد و همه جناح ها پیروز شدند. در این انتخابات اخلاق بر بداخلاقی پیروز شد. در این انتخابات اعتدال و میانه روی بر افراط پیروز شد.

روحانی تاکید کرد: امروز روزی است که بعد از انتخابات باید برای ساختن ایرانی سربلندتر و آبادتر دست در دست هم دهیم و با وحدت، هماهنگی و اتحاد ایران عزیز را بسازیم.

روحانی خطاب به مردم ایران گفت: شما با حضورتان پای صندوق انتخابات در سراسر کشور بار دیگر نشاط و امید را به کشور بازگرداندید.

وی تاکید کرد: رای مردم در انتخابات ۷ اسفند رای به عقلانیت، منطق و امید به آینده بود و امروز روح و کالبد جدید در این کشور دمیده شده است، دلها را باید ازکینه ها بشوییم. امروز، روز وحدت و اتحاد است.

رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند نعمت بزرگی در این انتخابات به ما داد گفت: قدردانی از این نعمت این است که به مردم عزیز کشورمان خدمت کنیم و دولت آماده همکاری بیشتر با مجلس دهم در سال آینده است.

روحانی افزود: مجلس دهم و دولت یازدهم در کنار یکدیگر برای حل معضلات این کشور و از جمله استان عزیز یزد تلاش خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به رکود جهانی و کاهش بی نظیر قیمت نفت در سال ۹۴ گفت: تمام کشورهای نفت خیز دچار مشکل شدند. ارزش پول ملی در طول یکسال و نیم گذشته در روسیه ۹۸ درصد، در آذربایجان در طول یکسال و نیم گذشته ارزش پول ملی ۱۰۴ درصد، در ترکیه نیز ارزش پولی ملی ۳۱ درصد ، در ترکمنستان ۲۲ درصد و قزاقستان ۸۸ درصد کاهش یافته است.

رئیس جمهور ادامه داد: آنها که می گویند دولت یازدهم چه کرده است؟ به این آمارها توجه کنند. دولت یازدهم کشور را با نفت ۲۵ دلاری اداره کرده است.

روحانی  تاکید کرد: این دولت ارزش پول ملی را علیرغم کاهش نفت حفظ کرده است. ثبات، آرامش بازار و روند کاهنده تورم را حفظ کرده است.

وی افزود: درست است که جوانان ما برای اشتغال نگاهشان به دولت آینده است اما آنهایی که انصاف را در این روزهای انتخابات با بوق هایی که در دست داشتند فراموش کردند به آنها می گویم در دوران رکود قیمت نفت، در سالهای گذشته با توجه به اینکه درآمدهای نفتی ما در سال ۹۰، ۱۲۰ میلیارد دلار بود هیچ اشتغالی برای جوانان ما ایجاد نکردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید کار زیادی برای اشتغال جوانان انجام دهیم گفت: من از اقتصاددانان، محققین و اساتید دانشگاه می خواهم آمار اشتغال پائیز ۹۴ در مقایسه با اشتغال پائیز ۹۲ را نگاه کنند. در فاصله این دو سال تعداد شاغلین در کشور یک میلیون و ۱۷۹ هزار نفر اقزایش یافته است؛ یعنی تقریبا در دو سال گذشته، سالی ۶۰۰ هزار اشتغال درست شده البته ما نیاز به اشتغال یک میلیون نفر و رونق اقتصادی داریم. علیرغم همه مشکلات من به شما مردم عزیز ایران و مردم بزرگ یزد قول می دهم که سال ۹۵، سال رونق اقتصادی ایران خواهد بود.

روحانی با اشاره به کسری دولت هایی که صادر کننده نفت در جهان هستند ادامه داد: عربستان ۲۱ درصد، عراق ۲۳ درصد، الجزایر ۱۳.۹ درصد، امارات متحده ۵.۵ درصد، قطر ۴.۵ درصد نسبت به آمار تولید ناخالص داخلی شان کاهش داشته اند و در ایران این کاهش ۲.۹ بوده است.

وی با بیان اینکه ما قدم به قدم به سمت رونق اقتصادی و اشتغال حرکت خواهیم کرد گفت: ما نیاز به اتحاد، وحدت، انسجام، همدلی و همزبانی داریم. ما نیاز به دولت و مجلس همزبان داریم.

رئیس جمهور با اشاره به امنیت کشور و با تاکید بر اینکه باید به امنیت کشورمان افتخار کنیم  افزود: در طول سال ۹۴ در این کشور امنیت بود اما ببینید در کشورهای همسایه ما وضع امنیت چگونه است. ما باید از همه قهرمانان مان از سپاه مان، بسیج مان، ارتش مان، نیروی انتظامی مان و دستگاههای اطلاعاتی تشکر کنیم که این امنیت و ثبات را در سایه تلاش و فداکاری آنان شاهد هستیم.

روحانی  در پایان با اشاره به طرح ها و پروژه هایی که دولت برای استان یزد در نظر گرفته است، تصریح کرد: در این سفر ۵۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های راه و راه آهن در این استان اختصاص خواهیم داد.

 

کد خبر 3574770

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =