اختصاص ۳۰ درصد سود بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان ۳۰ درصد از سود خالص بنیاد به رفع استضعاف و محرومیت اختصاص می‌یابد، گفت: علت وجودی بنیاد خدمت به مستضعفان و رفع محرومیت در کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد سعیدی کیا با بیان اینکه برنامه میان مدت پنجم بنیاد براساس اصول موضوعه و اقتصاد مقاومتی و با شعار توانمند سازی اجتماعی، رشد بهروری و رقابت سالم تدوین شده که با کمک مدیران مجموعه گام بلند و پیشرفت در توسعه بنیاد  محسوب خواهد شد.

وی افزود: ماحصل برنامه میان مدت پنجم بنیاد را براساس کار و خرد جمعی است و کمک به رفع استضعاف و محرومیت مناطق محروم و افزایش توانمندی برای ارتقای سطح زندگی مادی، معنوی و فرهنگی مستضعفان و محرومان جامعه، رشد بازده کل اقتصادی گروه و بهینه سازی سبد دارایی ها و سهام، توسعه سرمایه انسانی و فناوری و استفاده از ذخایر فرهنگی بنیاد برای عرضه محصولات و خدمات فرهنگی به جامعه از اهداف اصلی این برنامه است.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه برای دستیابی به این اهداف باید در رشد نیروی انسانی توجه ویژه ای شود، اظهار داشت: این در حالی است که در  برنامه ظرفیت های بالایی برای این منظور وجود دارد، ضمن اینکه هم اکنون ظرفیت های خوبی برای تامین منابع پیش بینی شده است.

سعیدی کیا با اشاره به اینکه مشارکت های مردمی در توسعه برنامه پنجم بنیاد در بخش اقتصاد مقاومتی بسیار موثر و ارزشمند است، گفت: ارتقای کیفیت، رشد منابع و توسعه مشارکت با سرمایه گذاران داخلی و خارجی و نیز ارایه خدمات برای کمک به توانمند سازی مستضعفان به عنوان نکات مهمی در برنامه پنجم است که فقط با همت مدیران مجموعه تحقق خواهد یافت.

وی، ارایه الگوی موثر در کمک به توانمندسازی جامع نگر و پایدار در مناطق نیازمند و مستعد، خروج از رشته فعالیت های غیر راهبردی بنیاد و حضور قوی تر در فعالیت های با بازده بالاتر اقتصادی یا آثار اجتماعی مطلوب و راهبردی را از استراتژی های اصلی بنیاد دانست و گفت: توسعه متمرکز مدیریت بازاریابی، صادرات هم افزا و مشارکتی درگروه بنیاد، استفاده از روش های کافی به منظور رشد خلاقیت مدیران در محیط کسب و کار، ایجاد شبکه تحقیق و توسعه و مدیریت دانش با محوریت بهبود کسب و کار از دیگر اهداف بنیاد است.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ارتقای مهارت و فرهنگ سازی با توانمند سازی منابع انسانی، توسعه سلامت با تاکید بر شاخص ها و روحیه جهادی و کمک به تجاری سازی فناوری های دانش بنیان از دیگر راهبردها و استراتژی های اصلی بنیاد در برنامه میان مدت پنجم است، اظهار داشت: علت وجودی بنیاد خدمت به مستضعفان و رفع محرومیت در کشور است.

سعیدی کیا با اشاره به اینکه رشد سرمایه گذاری در برنامه پنجم نسبت به برنامه چهارم بسیار بیشتر شده و به همین منظور منابع برای آن پیش بینی شده است، گفت: با توجه به فعالیت در بخش محرومیت زدایی مقرر شد ۳۰ درصد سود خالص بنیاد به رفع استضعاف و محرومیت اختصاص یابد که در اختیار بنیاد علوی به عنوان مجری طرح‌های بنیاد مستضعفان قرار گرفته است.

کد خبر 3574937

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =