توطئه دشمنان درمنطقه محقق نمی‌شود/حزب‌الله لبنان افتخارجهان اسلام

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: با حمایت برخی کشورهای مرتجع منطقه حزب‌الله که مظهر ایستادگی و مقاومت و مایه افتخار جهان اسلام و عرب است به عنوان گروهی تروریستی معرفی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل صبح امروز در دیدار با تعدادی از علمای سوری گفت: سوریه روزهای سخت و البته پرافتخار و ماندگار تاریخی را پشت سر گذاشته و ان شاء الله ملت بزرگ سوریه و دولت سوریه پیروز خواهند شد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به شرایط امروز منطقه و جهان افزود: موضوعات و مسایل منطقه خاورمیانه بی تردید امروز تاثیر گذارترین شرایط را بر عرصه بین المللی دارد و جمهوری اسلامی ایران با حمایت از جبهه مقاومت و پایداری در کنار دولت و ملت سوریه تمام ظرفیت های خود را برای تامین ثبات و امنیت در این منطقه به کار گرفته و خواهد گرفت که بی تردید جریانات افراطی و تکفیری و تروریسم هایی که از سوی برخی کشورهای عربی و کشورهای مرتجع منطقه مورد حمایت قرار گرفته اند تنها این منطقه را تحت تاثیر قرار نمی دهند بلکه می توانند ثبات و صلح بین المللی و حامیان خود را به خطر بیندازند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: دشمنان اسلام در تلاش برای ایجاد اغتشاش و تفرقه و نفاق در میان امت اسلامی و پاره پاره کردن پیکره جهان اسلام هستند و آنچه ایران تاکنون انجام داده حفظ وحدت میان همه امت اسلام چه شیعه و چه سنی در جهان اسلام است که باید در مقابل توطئه دشمنان وحدت داشت و ایستادگی کرد.

ولایتی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه در گذشته دشمنان و استعمار گران با هزینه خودشان در دیگر کشورها اقدام کرده و نقشه های خود را به پیش می بردند اما در عصر ما با هزینه خود مسلمانان، آنان را به جان یکدیگر انداخته اند و ما خط مقاومت را تعریف کردیم تا در مقابل این توطیه ها بتوان مقابله و ایستادگی کرد.

وی با اشاره به جایگاه حزب‌الله لبنان به عنوان مایه افتخار و مباهات جهان اسلام و عرب گفت: در حالی که منشأ و وابستگی فکری افراطیون، تروریست ها و تکفیری های منطقه کاملا مشخص است شاهد هستیم که با هدایت برخی کشورهای استعماری و حمایت برخی کشورهای مرتجع منطقه حزب‌الله که مظهر ایستادگی و مقاومت و مایه افتخار جهان اسلام و عرب است به عنوان گروهی تروریستی معرفی می شوند که بسیار تاسف انگیز است که باید گفت توطئه دشمنان در منطقه علیرغم همه فتنه ها محقق نخواهد شد.

مشاور مقام معظم رهبری در خصوص آینده سوریه تصریح کرد: در مورد وضعیت سوریه فقط مردم این کشور بدون دخالت هر کشور خارجی دیگری تصمیم خواهند گرفت و حضور جمهوري اسلامي ايران هم به دعوت دولت قانونی و مشروع سوریه انجام شده اما تنها و تنها مردم سوریه باید در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

در ادامه این دیدار رئیس هیئت علمای سوری با خطاب قرار دادن علی اکبر ولایتی به عنوان شخصیت ارزشمند و شناخته شده بین المللی و فردی پاک که در کنار رهبر معظم انقلاب حضور دارد گفت: آنچه در ایران به وقوع پیوسته با هدایت های داهیانه رهبری ایران در کنار وحدت همه ملت با حضور شخصیت های برجسته و مدیر محقق گردیده و امیدواریم ارتباطات دو ملت و دولت ایران و سوریه بیش از پیش محقق گردد.

یکی دیگر از علمای سوری نیز در سخنانی تاکید کرد: بر خود فرض می دانیم از رهبر معظم انقلاب، ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی، دولت و مسئولان نظام و جنابعالی که همیشه از مردم و دولت سوریه حمایت کرده اند تقدیر و تشکر کنیم که اگر این حمایت ها وجود نداشت وضعیت مردم سوریه مشخص نبود به چه شرایطی می رسید.

براساس این گزارش تعدادی از علمای حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را بیان کردند.

کد خبر 3578608

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =