بازنگری در طرح جامع مدیریت بحران از مهم ترین نیازهای شهرضا است

شهرضا - معاون فرماندار شهرضا گفت: بازنگری در طرح جامع مدیریت بحران شهرضا پس از گذشت پنج سال باید به شکل جدی در دستور کار مسئولان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین داراب پیش از ظهر پنجشنبه با بیان این مطلب در نشست کارگروه مدیریت بحران شهرستان شهرضا اظهار کرد: سابقه تدوین آخرین طرح جامع مدیریت بحران در شهرضا به سال ۱۳۸۹ بازمی گردد و بنابر تغییرات گسترده محیطی و لزوم تبیین نیازمندی های کنونی باید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به بازنگری در این طرح ساختاری و حیاتی در شهرستان مبتنی بر بکارگیری مدیران و متخصصان مجرب اقدام شود.

وی افزود: بروز برخی پدیده های طبیعی مانند خشکسالی و گسترش قابل توجه واحدهای صنعتی در سطح شهرضا لزوم بازنگری در طرح جامع مدیریت بحران را دو چندان کرده است.

لزوم بازنگری در طرح جامع مدیریت بحران شهرضا

معاون فرماندار شهرضا با بیان اینکه ایجاد کمیته فرعی مدیریت بحران در ساختار ادارات دولتی شهرستان باید مد نظر مدیران قرار بگیرد، عنوان کرد: بازنگری در طرح جامع مدیریت بحران شهرضا باید بر مبنای شناسایی دقیق فرصت ها، تهدیدات و نقاط ضعف و قوت باشد و وضعیت امکانات و زیرساخت های موجود در سطح شهرستان به شکل دقیق و موشکافانه در این عرصه خطیر مد نظر قرار بگیرد.

لزوم بهره گیری حداکثری از ظرفیت محورهای مواصلاتی شهرضا

وی وجود محورهای مواصلاتی گسترده با شهرهای مجاور را به عنوان یک امر مهم برای حوزه مدیریت بحران در شهرضا برشمرد و افزود: به هرحال مجموعه سیاست گذاری های در این حوزه باید به شکلی باشد که زمینه بهره گیری از فرصت های موجود را مهیا کند.

داراب با بیان اینکه کارگروه مدیریت بحران نقش بسزایی در هدایت شهرضا به سمت بهره گیری از فرصت های فرارو در عرصه های مختلف ایفا می کند، متذکر شد: بر همین اساس از دبیرخانه کارگروه مدیریت بحران شهرضا انتظار می رود مطابق نیازمندی ها و اولویت سنجی های علمی و اصولی نسبت به تدوین تقویم کاری این کارگروه در سال ۱۳۹۵ اقدام کند.

در ادامه این نشست رئیس مرکز اورژانس شهرضا در سخنانی با بیان اینکه طرح جامع خدمات رسانی نوروزی از ۲۵ اسفندماه لغایت ۱۵ فرودین ماه در محورهای مواصلاتی شهرستان اجرایی می شود، بیان داشت: در همین زمینه برخی دستگاه های آمبولانس به منظور تسریع در خدمات رسانی به مسافران نوروزی در حاشیه محورهای مواصلاتی مستقر می شوند.

بیمارهای قلبی و عروقی در رتبه نخست تماس با مرکز اوژانس شهرضا

وی با اشاره به اینکه در مدت ۱۱ ماهه سالجاری بیش از پنج هزار مورد تماس با مرکز اورژانس و فوریت های شهرضا گرفته شده است، بیان داشت: مطابق بررسی های انجام گرفته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۲۶ درصد میزان تماس با مرکز اورژانس هستیم و البته بیماری های قلبی و عروقی به عنوان بیش ترین عامل تماس با مرکز اورژانس در شهرضا مطرح هستند.

عبدالله صادقی، با بیان اینکه میزان بروز حوادث ویژه در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته است،تصریح کرد: براساس استانداردهای تعریف شده به حوادثی که تعداد مصدومین آن بیش از پنج نفر باشد، حادثه ویژه اطلاق می شود که در این راستا شاهد بروز تعداد ۳۹ مورد حادثه ویژه در شهرضا طی ۱۱ ماهه نخست سالجاری هستیم.

افزایش مسمومیت منواکسید کربن در شهرضا نسبت به سال گذشته

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با وجود اطلاع رسانی های گسترده مسئولان در خصوص راهکارهای جلوگیری از بروز مسمومیت منواکسید کربن شاهد افزایش ۱۶ درصدی میزان مسمومیت ها در این زمینه طی ۱۱ ماهه سالجاری بوده ایم،عنوان کرد: براساس آمار و اطلاعات موجود تعداد ۱۴ نفر از شهروندان در مدت ۱۱ ماهه سالجاری دچار مسمومیت منواکسید کربن شده اند و البته تعداد مسمومیت های منجر به مرگ در شهرضا کاهش یافته است.

کد خبر 3582287

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =