توسعه سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه فرا بخشی است

زاهدان-نماینده مردم سراوان، مهرستان و سوران در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه سیستان و بلوچستان نیازمند نگاه فرابخشی است و باید همگان در راستای تبیین این نگاه تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله میرمرازدهی صبح امروز در دیدار با مدیریت و کارکنان بانک توسعه تعاون سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این دیار همواره از نگاه تک بعدی رنج برده و باید نگاه برابر را کاربردی کرد تا چشم اندازهای توسعه ای استان به فعلیت درآیند.

وی افزود: می توان با همدلی و همراهی ضمن تحکیم وحدت زمینه توسعه استان را فراهم آورد، کافی است نگاه بخشی و تک بعدی خود را تغییر دهیم، آن وقت است که می توان ادعای توسعه یافتگی داشت.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید برای توسعه این دیار نسخه ای مطابق با داشته های و با نگاه منطقه ای تعریف کرد، بدانید مردمان این دیار نیازمند آن هستند که قانون را تا جایی که ممکن است برای آنان خم کنیم.

وی افزود: اگر چنین نگاهی بر قرار شود، حسب یقین راهکارهای توسعه ای با توجه به شرایط مطلوب الهی در این دیار بر قرار خواهد شد در غیر این صورت نباید امیدی به گذر داشت.

میرمرادزهی با اشاره به نگاه دولت در راستای رفع موانع توسعه در این دیار گفت: متاسفانه علی رغم وعده های داده شده اقدام خاصی صورت نگرفته است، در بحث گازرسانی علی رغم تحقق بودجه از محل تراز مثبت صادرات خارجی گاز، متاسفانه رقمی به استان اختصاص پیدا نکرد.

وی افزود: این رفتارها نشان دهنده عدم اهتمام جدی برای توسعه این دیار است، نمایندگان به خوبی اهداف و برنامه ریزی های توسعه ای را مطابق با نیازهای منطقه پیش بینی می کنند اما هیچ بودجه حمایتی از سوی دولت برای به ثمر نشاندن آن را شاهد نیستیم.

بانک های نسخه حمایتی را مطابق با شرایط سیستان و بلوچستان تبیین کنند

نماینده مردم سراوان در مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش بانک ها در توسعه منطقه ای اظهار داشت: بدانید بانک ها در تحقق اقتصاد مقاومتی این راه برون رفت از بن بست توسعه سیستان و بلوچستان نقش بسزائی دارند.

وی افزود: پس در راستای تغییر شرایط این دیار بانک ها باید نسخه ای حمایتی را مطابق با شرایط اقتصادی این دیار ترسیم کنند که امید را در دل مردم زنده نگه دارد.

میرمرازدهی نقش حمایتی بانک توسعه تعاون این نهاد دولتی را مهم بر شمرد و گفت: بررسی آمارها به خوبی نشان دهنده جایگاه این بانک است که با کوچکترین برنامه ریزی می توانند نقش ویژه ای در توسعه استان داشته باشد.

بانک توسعه تعاون یاری گر فعالان اقتصادی است

مدیریت شعب بانک توسعه تعاون نیز در این دیدار اظهار داشت: بانک توسعه تعاون در راستای نگاه حمایتی خود همواره یاری گر فعالان اقتصادی و جامعه هدف خود بوده است و از هر راهی برای کمک به این اقشار استفاده می کند.

محمد رضا ریگی بیان کرد: در این راستا تنها در سال ۹۴ بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش های مختلف در راستای رفع نیاز مردم و سرمایه گذاران پرداخت شده که اثرگذاری بسیاری مطلوبی در جامعه هدف داشته است.

وی افزود: پرداخت تسهیلات امسال به مشتریان به گونه ای است که اکنون این بانک یک ریال هم مطالبات معوق ندارد و اکنون بهترین شرایط را در بین بانک های استان در زمینه مطالبات معوق دارد.

کد خبر 3582322

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =