سهم سرمایه‌گذاری صنایع جدید اردبیل ۴ درصد از کل کشور است

اردبیل – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: سهم سرمایه‌گذاری جوازهای صادره سال جاری صنعت اردبیل تنها ۴.۳ درصد از کل کشور است.

سید حامد عاملی ظهر پنج‌شنبه در حاشیه جلسه بررسی عملکرد بخش صنایع اردبیل به خبرنگار مهر گفت: در سال جاری ۲۸۲ جواز تاسیس صنعت در استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه رقم کشوری جواز تاسیس ۱۳ هزار و ۶۲۳ مورد است، اضافه کرد: مقایسه این دو رقم نشان می دهد تنها دو درصد از جوازهای تاسیس صنعت کشور در اردبیل صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به رقم پایین سرمایه‌گذاری نیز اشاره کرد و با اذعان به سرمایه‌گذاری ۸۹۸ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریالی در کشور، افزود: در استان میزان سرمایه‌گذاری ۳۱ هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال و به عبارتی ۴.۳ درصد از کل کشور است.

عاملی در مقایسه وضعیت اشتغالی که در بخش صنایع ایجاد شده است، بیان داشت: امسال به واسطه مجورهای صادره در کشور ۳۰۴ هزار و ۶۰۷ مورد اشتغال ایجاد شده که در خود استان این رقم ۱۱ هزار و ۷۰ مورد است.

وی سهم ۵.۳ درصدی از اشتغال را نیازمند بهبود دانست و افزود: صنعت و معدن از تاسیس صنایع و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت می کند.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کل مجوزهای صادره صنعت در استان هزار و ۲۶۶ مورد با سرمایه‌گذاری ۱۴۳ هزار و ۷۷۱ میلیارد ریال است.

عاملی با بیان اینکه مجوزهای صادره تاکنون ۶۲ هزار و ۵۶ مورد اشتغال را به دنبال داشته است، ادامه داد: در مجموع هزار و ۷۵ پروانه بهره برداری صادر شده است.

وی تاکید کرد: میزان سرمایه‌گذاری پروانه های بهره برداری ۱۵ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال و اشتغال آن ۲۲ هزار و ۲۷۸ مورد است.

 

کد خبر 3582396

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha