۱۶۵ هزار کارت ملی هوشمند در گلستان صادر شد

گرگان - مدیرکل ثبت احوال استان گلستان از صدور ۱۶۵ هزار کارت شناسایی ملی هوشمند در سال ۹۴ در گلستان خبر داد.

حسن وفایی دیلمی در حاشیه مراسم افتتاح خدمات هویتی ثبت احوال در دفتر پیشخوان خیابان پنجم آذر گرگان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در راستای واگذاری حقوق نیمه حاکمیتی دولت به بخش خصوصی، سازمان ثبت احوال نیز برخی کارها را به دفاتر پیشخوان واگذار می کند.

وی افزود: هم اکنون در سطح استان هفت دفتر پیشخوان خدمات هویتی ثبت احوال دایر است و مقدمات برپایی هشت دفتر دیگر نیز مهیا شده است که در ماه های اولیه سال جدید افتتاح خواهند شد.

او با بیان اینکه در این دفاتر ۶ خدمت هویتی ثبت احوالی انجام می شود، گفت: تعویض شناسنامه، صدور شناسنامه المثنی، صدور اولین کارت شناسایی ملی، تعویض کارت شناسایی ملی، صدور کارت شناسایی ملی المثنی، تغییر نام و نام خانوادگی، صدور گواهی های تجرد، فوت و شماره ملی و ثبت ازدواج، طلاق و مشخصات فرزندان در شناسنامه خدماتی است که در این دفاتر به مردم ارائه می شود.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان از صدور ۱۶۵ هزار کارت شناسایی ملی هوشمند در سال ۹۴ در سطح استان خبر داد و گفت: ما از مردم ۱۶۴ هزار صدور کارت شناسایی درخواست گرفته ایم و ۱۰۰ هزار کارت نیز به آن ها تحویل داده ایم. در حال حاضر ۱۰ هزار کارت هوشمند ملی در ادارت شهرستانها وجود دارد اما مردم برای دریافت آنها اقدام نکرده اند.

حسن وفایی دیلمی ادامه داد: برای سال آینده ۶۰۰ هزار کارت درخواست گرفته ایم که عملی شدن این کار استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی از جمله دفاتر پیشخوان و پست را می طلبد که خوشبختانه در تمام شهرستانها فعال هستند و با ثبت احوال همکاری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: قطعی مکرر خطوط مخابراتی ثبت احوال یکی از مشکلاتی است که باعث تاخیر در انجام کارهای مردم می شود و مردم نیز از آن ناراضی هستند. نوع این خطوط مس است اما با همکاری و پیگیری استاندار مقرر شده است تا به خطوط فیبر نوری تبدیل شوند. با به وجود آمدن این زیرساخت می توانیم خدمات بهتری را به مردم عرضه کنیم.

مدیرکل ثبت احوال گلستان تصریح کرد: در مهلت قانونی ثبت وقایع حیاتی در یک وضعیت بسیار خوبی قرار داریم. در وقایع حیاتی ۷.۹۹ و در وفات ۶.۹۹ ثبت در زمان قانونی انجام شده است. رسیدن این ارقام به عدد ۱۰۰ ناممکن است چراکه شاید حتی یک نفر به هر دلیلی در زمان قانونی در نظر گرفته شده برای ثبت تولد یا وفات به ثبت احوال مراجعه نکند و همین یک نفر نیز باعث کاهش آمار می شود.

او در پایان گفت: تا انتهای بهمن ماه امسال ۴۰ هزار و ۳۶۵ ولادت در سطح استان داشتیم که ۲۰ هزار و ۵۸۱ نفر پسر و ۱۹ هزار و ۷۸۴ نفر دختر بوده اند. هشت هزار و ۲۳۵ وفات، ۱۶ هزار و ۵۶۲ ازدواج و دو هزار و ۹۴۸ طلاق در سطح استان داشته ایم.

کد خبر 3582411

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha