مدارس اسکان مسافران نوروزی زیر ذره بین بازرسان بهداشتی

رئیس ستاد برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: مدارس منتخب جهت اسکان مسافران نوروزی یکی از محورهایی هستند که در دستور کار بازرسان بهداشت محیط قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس سید رضا غلامی، اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط شهرستان ها با همکاری آموزش و پرورش هر منطقه بعد از تعیین مدارس منتخب جهت اسکان مسافران نوروزی نسبت به بازرسی بهداشتی اولیه اقدام و نواقص بهداشتی جهت اصلاح با آموزش و پرورش هماهنگی لازم را بعمل آوردند. کلیه مدارس منتخب تا ۱۵ فروردین حداقل دوباره مورد بازرسی بهداشتی قرار میگیرد.

وی در ادامه در خصوص مواردی که در مدارس منتخب مورد بازرسی بهداشتی قرار می گیرند، گفت: بهداشت محیط مدرسه, نظافت و رعایت بهداشت سرویس های بهداشتی, وضعیت سیستم آب گرم و نور و تهویه و همچنین کنترل کیفی آب شرب مدارس و درصورت فعال بودن بوفه در این ایام از بوفه مدرسه و مواد غذایی آن مورد بازرسی بهداشتی قرار می گیرد.

به گفته رئیس ستاد برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، تمامی محل اسکان موقت که به صورت چادری و کمپی میباشند نیز مورد بازرسی بهداشتی قرار می گیرند.

غلامی در پایان نیز تاکید کرد: سامانه بهداشت(سامانه شکایات مردمی بهداشت) ۱۴۹۰ یا ۱۹۰ آماده پاسخگویی به مشکلات بهداشتی مردم است.

کد خبر 3583214

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha