استاندار قم از اختصاص 500 هكتار از اراضي شهرك پرديسان جهت ساخت مسكن براي جوانان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، عباس محتاج روز گذشته در ديدار با اعضاي كانون سياسي اجتماعي باشگاه ‌خبر‌نگاران جوان طي سخناني واگذاري زمين جهت ساخت مسكن متقاضيان با حداقل قيمت را از سياست‌هاي دولت دانست و اظهار داشت: تا كنون هزار هكتار از اراضي شهرك پرديسان براي ساخت مسكن مورد نياز مردم و جوانان به آنها واگذار شده است.

وي ادامه داد: در حال حاضر با هماهنگي و مذاكرات با وزير مسكن طرح واگذاري 500 هكتار زمين جديد در شهرك پرديسان جهت تأمين مسكن جوانان در شوراي عالي شهر‌سازي به تصويب رسيده است.

وي تصريح كرد: دولت قصد دارد زمين‌هاي ارزان قيمت جهت ساخت مسكن به تعاوني‌‌‌ها، انبوه سازان و... واگذار كند تا بحران مسكن برطرف شود.

محتاج در بخش ديگري از سخنان خود بر حمايت و اعتماد از جوانان تأكيد كرد و افزود: جوانان قمي ظرفيت‌هاي مناسبي دارند و اگر اين ظرفيت‌ها به خوبي مديريت شوند به پيشرفت‌هاي چشمگيري دست مي‌يابند.

وي ادامه داد: اگر از ظرفيت‌هاي جوانان در بخش‌هاي مختلف استفاده نكنيم رسيدن به اهداف چشم‌انداز 20 ساله توسعه كشور سخت و دشوار مي‌شود. وي همچنين به اشتغالزايي جوانان و بانوان اشاره كرد و اظهار داشت: نگاه استان به بحث اشتغال نگاه جنسيتي نيست بلكه از توان و نيروي همه افراد جامعه در بخش‌هاي مختلف استفاده خواهد شد.

وي از فارغ التحصيلان دانشگاه‌ها خواست تا با ارائه طرح‌هاي قابل توجيه اقتصادي به فكر كار‌آفريني و ايجاد اشتغال باشند و منتظر استخدام در ادارات دولتي نباشند. وي افزود: فارغ‌التحصيلان دانشگاهي بايد با ايجاد كار آفريني و ارائه طرح‌هاي اشتغالزايي، براي ديگر افراد جامعه نيز اشتغال ايجاد كنند.

استاندار قم در بخش ديگري از سخنان خود بر لزوم فرهنگ سازي در مسائل امنيتي، اجتماعي،فرهنگي و... توسط خبرنگاران و اصحاب رسانه اشاره كرد و ادامه داد: خبرنگاران و اصحاب رسانه مي‌توانند مسؤولان فرهنگي را در تنظيم شاخص‌هاي فرهنگي كمك و ياري كنند تا نگراني ها در مورد استفاده نشدن از همه ظرفيت‌هاي فرهنگي در قم بر طرف شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر لزوم فرهنگ‌سازي در صدقه‌دادن يادآور شد: مردم قم بايد فرهنگ صدقه دادن را اصلاح كنند. وي قم را مكان مناسبي براي حضور متكديان دانست و اظهار داشت: بيش از 90 درصد متكديان موجود در قم غير بومي هستند.

وي ادامه داد: شهر‌هاي پرجمعيت و مذهبي مكان مناسبي براي فعاليت متكديان هستند و مردم بايد به جاي صدقه دادن به اين افراد، به صندوق‌هاي كميته امداد امام خميني صدقه بدهند. وي به ساماندهي متكديان اشاره كرد و اظهار داشت: در نظر داريم متكديان غير بومي را دستگير و به محل سكونت آنها انتقال دهيم و همچنين متكديان بومي را در مراكز مشخص شده در اين زمينه نگهداري كنيم.

کد خبر 358901

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =