«تحلیل روانشناختی پدیده داعش» در یک کتاب

«تحلیل روانشناختی پدیده داعش» با تاکید بر روان شناسی سیاسی عنوان کتابی به قلم دکتر سعید عبدالملکی است که توسط انتشارات نشر علم منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، به تازگی کتاب «تحلیل روانشناختی پدیده داعش» نوشته سعید عبدالملکی توسط نشر علم منتشر شده است. این کتاب شامل سه بخش پارادایم وضعیت گرا، پارادایم فردگرا،  پارادایم تعامل گرا و هشت فصل است؛ عناوین این فصول عبارتست از؛ چارچوب تئوریک کتاب، پدیدار شناسی داعش، داعش به مثابه یک رفتار گروهی، وضعیت شیزوفرنیک جهان عرب و غرب، داعش به مثابه یک رفتار جنایی، بررسی شخصیت و رفتار، همدستی نیروهای درون فردی و برون فردی و جمع بندی؛

سعید عبدالملکی نویسنده کتاب می گوید: هدف از نگارش و تدوین این کتاب در وهله نخست، روشنگری بوده است. هدف دیگر؛ تهیه خوراک فکری برای دانشجویان و اساتید این عرصه می باشد. تلاش شده است رویکردی آکادمیک اتخاذ شود و با بکارگیری غالب نظریه های روان شناسی، این پدیده واکاوی شده، خاستگاه، روند خیزش و چشم‌انداز آن مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. امید می رود اساتید و دانشجویان دانشکده های روان شناسی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم اجتماعی و سایر زمینه های وابسته در کنار منابع مصوب خود، از مباحث این کتاب نیز بهره مند شوند.

این کتاب در اسفندماه ۱۳۹۴  توسط نشر علم و با قیمت ۱۷۵۰۰۰ ریال روانه بازار نشر شده است.

کد خبر 3590193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =