آموزش و پرورش مهمانپذیرهای قم را به تعطیلی می‌کشاند

قم - رئیس انجمن صنفی مهمانپذیران قم گفت: ورود آموزش و پرورش به اسکان آزاد مسافران نوروزی موجب خالی ماندن ظرفیت مهمانپذیرهای قم شده و می‌تواند باعث تعطیلی این مراکز در نوروز شود.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: قم به دلیل جایگاه خاص همواره به عنوان شهری زائرپذیر شناخته می‌شود که به نظر می‌رسد با تأکیداتی که مسئولان دارند سرمایه‌گذاری در بخش هتلداری و مهمان‌پذیری در این شهر بتواند جزو اولویت‌های سرمایه‌گذاران باشد.

اما آنچه که در این میان طی چند سال اخیر اما و اگرهایی را در این صنعت ایجاد کرده و نارضایتی‌ها را در بخش هتلداری و مهمان‌پذیری این شهر موجب شده، ورود آموزش و پرورش به اسکان مسافران آزاد در ایام نوروز است.

در این زمینه رئیس انجمن صنفی مهمان‌پذیران قم در گفتگو با خبرنگار مهر، انتقادات صریحی را نسبت به آموزش و پرورش بیان کرد.

خالی بودن ۴۰ درصد ظرفیت مهمان‌پذیرهای قم

حسین جزینی در این گفتگو با اشاره به اینکه از روز دوم فروردین‌ماه ۴۰ درصد از ظرفیت‌های مهمان‌پذیرهای قم خالی بود، مقصر این اتفاق را آموزش و پرورش معرفی کرد که با اسکان غیر فرهنگیان و افراد آزاد موقعیت نوروز را که می‌توانست درآمد خوبی برای هتل‌ها و مهمان‌پذیرها در قم داشته باشد را با مشکل مواجه کرده است.

فعالیت ۵۵ مهمان‌پذیر در قم

وی با اشاره به فعالیت تعداد ۵۵ مهمان‌پذیر با ظرفیت دو هزار نفر در قم، ادامه داد: روندی که آموزش و پرورش در اسکان پیش گرفته و همچنین وجود اقامتگاه‌های غیر مجاز موجب ورشکستگی مهمان‌پذیرهای قم می‌شود.

رئیس انجمن صنفی مهمان‌پذیران استان قم در گفته‌های خود بر این موضوع اشاره داشت که بارها اعتراضات این صنف را به ارگان‌ها و نهادهای مربوطه اعلام کرده‌اند اما روند اسکان آزاد آموزش و پرورش در نوروز امسال نیز ادامه داشت.

آماده اجاره مدارس هستیم

جزینی با اشاره به اینکه مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در نشست‌ها اعلام می‌کند که اسکان مسافران نوروزی برای این ارگان با ضرر همراه است، این گفته مدیرکل آموزش و پرورش را زیر سئوال برده و  بیان می‌کند: اگر گفته‌های مدیرکل آموزش و پرورش در این زمینه صحیح باشد ما آماده‌ایم برای نوروز آینده کلاس‌های آموزش و پرورش را برای اسکان مسافران نوروزی اجاره کنیم تا این ارگان با ضرر مواجه نشود.

حاضریم مهمان‌پذیرهای قم را با تمامی امکانات و با تخفیف ۳۰ درصد در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم

وی در ادامه در پیشنهاد دیگری اعلام کرد حتی حاضریم مهمان‌پذیرهای قم را با تمامی امکانات و حتی تخفیف ۳۰ درصد در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم تا تجهیز مدارس و آماده کردن آن برای اسکان مسافران در نوروز برای این ارگان با ضرر همراه نباشد.

رئیس انجمن صنفی مهمان‌پذیران استان قم در ادامه سخنان خود افزود: چگونه آموزش و پرورش می‌تواند با تجهیز ۴ هزار کلاس درس و اجاره آن به افراد فرهنگی و آزاد و میزان بالای اسکانی که داشته است بیان کند نه تنها درآمد نداشته بلکه با ضرر نیز مواجه شده است؟

اسکان مسافران در امامزادگان

وی در ادامه با اشاره به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه نیز وارد عرصه اسکان مسافران نوروزی شده و امامزاده‌ها را برای اسکان آماده کرده و رقم‌هایی را نیز در این زمینه اعلام می‌کند، بیان کرد: آیا صحیح است که با توجه به جایگاه استان قم امامزاده‌هایی را که در آن‌ها قبرستان است، برای اسکان مسافران و زائران نوروزی تجهیز کرد؟

گفته‌های رئیس انجمن صنفی مهمان‌پذیران استان قم در حالی مطرح می‌شود که بحث اسکان مسافران آزاد در نوروز توسط آموزش و پرورش به یکی از دغدغه‌های جامعه هتلداران و مهان پذیران قم تبدیل شده به‌گونه‌ای که برخی از هتلداران  و مهمان‌پذیران این اقدام آموزش و پرورش را موجب عدم تمایل آن‌ها به ادامه کار خود و حتی سرمایه‌گذاری در این بخش می‌دانند و موجبات نارضایتی فراوانی را ایجاد کرده و به نظر می‌رسد که با تکرار این موضوع در نوروز سال آینده عزمی برای حل این مشکل و تفاهم در این زمینه وجود ندارد.

کد خبر 3591232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =