معادله "ما بعد حيفا" همه محاسبات اسرائيل را بر هم زد

با گذشت سه روز از آخرين پيام تلويزيوني سيد حسن نصرالله كه در آن بر اصابت نقاطي بعد از حيفا در صورت ادامه تجاوز اسرائيل به لبنان خصوصا بيروت تاكيد شده بود، هنوز در اين مدت حتي يك موشك نيز به بيروت و حومه آن اصابت نكرده است.

به گزارش خبرنگار اعزامي "مهر" به لبنان، "ما بعد حيفا" كلمه اي است كه نصرالله در آخرين پيام خود مطرح كرده است و طي سه روز گذشته ورد زبان ساكنان بيروت و ساير شهرهاي لبنان شده است.

سيد حسن نصرالله در آخرين پيام خود، با زيركي خاص، به گونه اي تجاوز به بيروت را مساوي با حمله موشكي حزب الله به شهرهاي بعد از حيفا برشمرد كه اين موضوع همه محاسبات رژيم صهيونيستي را برهم زده، به گونه اي كه طي سه روز گذشته حتي يك موشك نيز به بيروت پرتاب نشده است.

در عين حال، ناكامي رژيم صهيونيستي و رسانه هاي غربي وابسته به آنها در جدا كردن مردم لبنان از مقاومت اسلامي نيز به گونه اي هر چه بيشتر از شكست معادلات صهيونيست ها خبر مي دهد.

تقريبا در تمام خيابان ها و مغازه هاي شهر بيروت مردم لحظه به لحظه اخبار شبكه هاي خبري خصوصا المنار را از جنگ دنبال مي كنند و طي چند روز گذشته پيروزي هاي مكرر حزب الله با شادماني فراوان مردم به انحاء مختلف منجر شده است.

پيروزي حزب الله در اين جنگ نابرابر براي بسياري از شخصيت ها و گروه هاي لبناني مسجل شده و به همين دليل بسياري از شخصيت هايي كه تاكنون خود را بي طرف نگاه داشته بودند، اكنون بقاي خود در صحنه سياسي لبنان را در حمايت از مقاومت حزب الله مي بينند.

شبكه هاي تلويزيوني لبنان نيز خود را از اين قاعده مستثني نمي بينند و از روز گذشته، همچون المنار كه همواره بر حفظ روحيه حماسي تاكيد داشته است، شروع به پخش كليپ ها و سرودهايي از مقاومت حزب الله نموده اند.

حتي خوانندگان لبناني نيز سرودهايي در مورد لبنان و ايستادگي در مقابل دشمن خوانده اند كه مكررا از شبكه هاي مختلف لبنان پخش مي شود.

بر اساس گزارش خبرنگار ما، اكنون سيد حسن نصرالله شخصيتي بسيار محبوب در ميان همه طوايف و گروه هاي لبناني است كه همه مردم از سخنانش احساس غرور مي كنند و تصميمات او را حساب شده، دقيق و به نفع آينده همه لبنان مي دانند.

کد خبر 359269

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =