رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در گفتگو با مهر: محور هفته هاي فرهنگي ماه رمضان "پيامبر(ص)" است

حجت الاسلام محمدي عراقي با اشاره به پيشنهادات اين سازمان به مجامع اسلامي بين المللي، از برگزاري هفته هاي فرهنگي، اسلامي و قرآني با محوريت پيامبر اعظم(ص) توسط رايزني هاي خارج از كشور طي ماه مبارك رمضان خبر داد.

حجت الاسلام محمود محمدي عراقي رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با اقداماتي كه اين سازمان در سال پيامبر اعظم (ص) با محوريت شناسايي خاتم الانبياء عملي كرده است، اظهار داشت: تاكنون 14 عنوان كتاب در اين زمينه ترجمه شده تا رايزني هاي فرهنگي با ارائه اين كتابهاي در كشور محل خدمت خود مسلمانان و غير مسلمانان را از ابعاد زيبايي هاي اخلاقي رسول اكرم آگاه كنند.

وي افزود: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در نظر دارد شش اجلاس بين المللي منطقه اي برگزار كند و از پيروان ساير اديان نيز دعوت كند تا در آن شركت و به ارائه نظرات خود بپردازند.

تعدادي از  اين اجلاس هاي بين المللي با محوريت پيامبر اعظم(ص) در كشورهاي روسيه ، مالزي و اندونزي برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام عراقي در خصوص پيشنهادات اين سازمان به ايسسكو و سازمان كنفرانس اسلامي اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي طي نامه اي به دبير كل سازمان كنفرانس اسلامي پيشنهاد تدوين دانشنامه پيامبر(ص) و تأسيس دانشگاه حضرت محمد(ص) را ارائه كرد و همچنين نامه اي به مديركل ايسسيكو مبني بر تأسيس بنياد هنري رسول الله (ص) ارسال شده است .

وي در رابطه با عملي شدن اين پيشنهادات اظهار داشت: ما توقعي نداريم كه آنها به پيشنهاد ما پاسخ مثبت دهند، اين امر تا مرحله پيشنهاد به مجامع بين المللي اسلامي پيش رفت كه با استقبال رو به رو شد، اما تاكنون اقدامي در راستاي عملي كردن آن صورت نگرفته است.

رئيس شوراي سياستگذاري مركز گفتگوي اديان و تمدنهاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گفت: برگزاري هفته هاي فرهنگي، اسلامي و قرآني در كشورهايي كه مسلمانان در اقليت به سرمي برند تا حدودي برگزار شده و قسمت اعظم آن به ماه مبارك رمضان موكول شده است.

کد خبر 359340

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =