ثبت ۷۶۰۰ واقعه ازدواج در خراسان جنوبی/ طلاق افزایش یافت

بیرجند- مدیرکل ثبت و احوال خراسان جنوبی از ثبت هفت هزار و ۵۹۵ واقعه ازدواج طی سال گذشته در استان خبر داد و گفت: آمار طلاق در استان افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی پور حسین در نشست خبری با بیان اینکه ثبت ازدواج در استان بیش از میانگین کشوری بوده است، گفت: میزان ثبت ازدواج به نسبت سهم جمعیت در کشور ۸.۸ ازدواج و در استان ۹.۸ ازدواج به ازای هر هزار نفر بوده است.

وی میانگین سن ازدواج در آقایان ۲۶.۶ سال و در خانم‌ها ۲۲.۲ سال اعلام کرد و افزود: بیشترین ازدواج مردان بین گروه سنی ۲۰-۲۴ سال با رقم سه هزار و ۵۶۲ و زنان بین گروه سنی ۱۹-۱۵ سال با رقم دو هزار و ۹۵۷ نفر بوده است.

 وی از ثبت یک هزار و ۱۲۳ واقعه طلاق طی سال گذشته در استان نیز خبر داد و افزود: متأسفانه آمار طلاق در سال ۹۴ نسبت به سال قبل از آن ۹.۹ درصد افزایش داشته است.

پورحسین عنوان کرد: در سال گذشته بیشترین طلاق مردان بین گروه سنی ۲۹-۲۵ سال با رقم ۳۵۵ و زنان بین گروه سنی ۲۰-۲۴ سال و ۲۵-۲۹ سال به ترتیب با رقم ۲۷۹ و ۲۶۹ واقعه بوده است.

ثبت ۱۸ هزار و ۷۹۶ واقعه ولادت

وی در ادامه از ثبت ۱۸ هزار و ۸۴۵ واقعه ولادت در استان طی سال ۹۴ در استان خبر داد و افزود: آمار ولادت در استان نسبت به سال ۹۳ میزان ۳.۵ درصد افزایش داشته است.

 مدیرکل ثبت و احوال خراسان جنوبی بیان داشت: ۹۹.۷ درصد ولادت های استان در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده که ۹۴ درصد آن هم توسط پدران بوده است.

پورحسین به ثبت ۳ هزار و ۷۹۶ واقعه فوت در استان طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: وفات در استان ۲.۵ درصد کاهش داشته است.

 به گفته وی ۹۹.۸ درصد وقایع وفات در استان نیز در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده است.

۳۰ هزار کارت ملی هوشمند صادر شد

مدیرکل ثبت‌احوال خراسان جنوبی در ادامه به درخواست های صدور کارت هوشمند ملی در استان اشاره کرد و افزود: ۴۰ هزار و ۴۳۳ درخواست صدور کارت ملی هوشمند طی سال گذشته در استان داشته‌ایم.

 مدیرکل ثبت و احوال خراسان جنوبی گفت: ۳۰ هزار و ۶۵۹ کارت ملی هوشمند در استان صادر شد که ۲۶ هزار و ۵۱۴ کارت تحویل متقاضیان شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از کارت ملی هوشمند در نیمه دوم سال ۹۵ کاربردی می‌شود، عنوان کرد: صدور ۲۰ میلیون کارت هوشمند در کشور طی سال جاری پیش‌بینی‌شده که از این میزان صدور ۲۰۰ هزار کارت ملی سهم استان خراسان جنوبی است.

پورحسین از صدور ۳۷ هزار و ۱۳۰ شناسنامه جدید هوشمند برای افراد بالای ۱۵ سال در استان طی سال گذشته خبر داد و افزود: از تیرماه ۸۹ تا کنون حدود ۱۵۰ هزار و ۸۳ جلد شناسنامه جدید در استان صادر شده است.

کد خبر 3596152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =