برنامه‌های اعتکاف با توجه به سلیقه‌ اقشار مختلف برنامه‌ریزی شود

اصفهان – امام جمعه موقت اصفهان گفت: باید برنامه‌های مختلف اعتکاف مانند تشکیل حلقه‌های معرفت، برنامه نیایش، پرسش و پاسخ با توجه به سلیقه‌مختلف معتکفان برنامه‌ریزی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی پیش از ظهر دوشنبه در نشست توجیهی دست اندرکاران و رابطان مراسم معنوی اعتکاف در اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار داشت:  انقطاع در دین اسلام در چهار عمل روزه‌داری ماه مبارک رمضان، اعتکاف، حج و جهاد فی سبیل الله قرار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه اعتکاف نوعی حبس اختیاری برای پاکسازی و تطهیر روح انسانی از تاریکی‌های عملی، فکری و اخلاقی است، افزود: در واقع اعتکاف نوعی بریدن و قطع ارتباط با دنیا در راستای نزدیک شدن به معبود است چراکه سه روز قطع ارتباط با دنیا و دور شدن از ابعاد مادی، بهترین فرصت برای چشیدن شیرینی خلوت با معبود و و آفریدگار است.

معتکفان نیت خود را استغاثه به امام زمان و تعجیل در فرج حضرت قرار دهند

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به برگزیدن نیت والا برای اعتکاف ابراز داشت: بهتر است معتکفان نیت خود را استغاثه به امام زمان و تعجیل و گشایش در فرج و ظهور حضرت قرار دهند چراکه احساس عطش به حضور ایشان و توجه به حضور امام عصر (عج) در زندگی موجب برانگیختگی روحی برای فعالیت در راستای کسب معارف الهی و عمل به وظایف دینی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعتکاف مسئولان را راهی برای خودسازی معنوی در راستای خدمت بهتر و بیشتر به مردم و عمل به وظایف خود در نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

سلیقه تمام افراد در برنامه ریزی فرهنگی اعتکاف مدنظر باشد

آیت‌ الله مهدوی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی دقیق مسئولان مرتبط برای اعتکاف و ارائه طرح جامع برای عملکرد هماهنگ رابطان و مسئولان فرهنگی اعتکاف، تاکید کرد: افرادی که در اعتکاف حضور دارند دارای سلیقه‌های مختلف هستند که باید تمامی این موارد در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی معنوی اعتکاف مدنظر باشد.

وی اضافه کرد: بر این اساس باید اجرای برنامه‌های مختلف اعتکاف مانند تشکیل حلقه‌های معرفت، برنامه نیایش، پرسش و پاسخ، تعلیم قرآن، مطالعه و تمامی برنامه‌های اعتکاف برای سلیقه‌های مختلف در طول مراسم معنوی اعتکاف مدنظر مسئولان باشد ضمن اینکه از برنامه‌ریزی برنامه هایی متناسب با جنسیت افراد نیز غافل نباشیم.

کد خبر 3602162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =