ارتباط ریلی اصفهان با شهرهای اطراف تا سال ۱۴۰۰ برقرار می‌شود

اصفهان – معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ ارتباط ریلی اصفهان با شهرهای اطراف برقرار تا ظرفیت پایداری برای اصفهان و شهرهای اطراف ایجاد شود.

علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به امضای تفاهم‌نامه شرکت چینی برای بهره براری از مترو شاهین شهر اشاره و اظهار داشت: سیاستگذاری برای شهرهای اطراف اصفهان مبنی بر ارتباط ریلی با این کلانشهر است که این امر مورد توجه دولت نیز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای اصفهان در شمال ارتباط با شاهین شهر را داریم که خط مترو به طول ۱۹.۸ کیلومتر طراحی شده است، افزود: این خط تا میدان استقلال امتداد خواهد اشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان همچنین با اشاره به خط ریلی اصفهان – فولاشهر و اتصال آن به خط سه مترو اصفهان ابراز داشت: خط ریلی اصفهان – نجف آباد نیز در دست طراحی است و به خط دو و یا سه اصفهان ختم می‌شود.

وی با اشاره به اجرایی شدن متروی اصفهان – بهارستان نیز گفت: این پروژه در دست اجرا است و عملیات زیرسازی مسیر آن به طول ۱۵ کیلومتر در حال انجام است.

صلواتی اضافه کرد: با اجرای این طرح‌ها نه تنها همه این شهرها به صورت ریلی با اصفهان ارتباط می‌گیرند بلکه به این شهرها به صورت شعاعی نیز با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه با اجرای طرح متروی اصفهان – شاهین شهر و اصفهان – بهارستان حدو ۶۰ کیلومتر ارتباط ریلی بین شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین نقطه اصفهان اتفاق می‌افتد، اضافه کرد: این اقدام می‌تواند تعداد سفرهای شهری را به حداقل برساند و با توجه به پیش بینی صورت گرفته در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۰ هزار سفر را جذب کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان همچنین با بیان اینکه راه‌اندازی مترو اصفهان – شاهین شهر بر روی طراحی میدان استقلال نیز تاثیرگذار خواهد بود، گفت: الان این تغییرات اعمال شده است و به موازات بهره برداری از این طرح بهره برداری از خط مترو نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در اطراف میان استقلال دو ایستگاه مترو تعریف شده است، افزود: یکی از این خطوط روبروی هنو و یکی در بلوار آزادگان مقابل بلوار دانشگاه صنعتی است که در این مکان پایانه حمل و نقل عمومی نیز برای سرویس‌دهی به شهرهای اطراف مانند خمینی شهر و بختیار دشت پیش‌بینی شده است.

صلواتی هزینه بهره برداری از مترو اصفهان – شاهین شهر را ۱۰۲ میلیون دلار عنوان کرد و ابراز داشت: ۱۵ درصد از این هزینه توسط شهرداری شاهین شهر و مابقی توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ ارتباط ریلی اصفهان با شهرهای اطرافش اجرایی شود و از این رو ظرفیت پایاری برای اصفهان و شهرهای اطراف این کلانشهر ایجاد خواهد شد.

کد خبر 3607320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =