افزایش ۱۸۰۰ واحدی مراکز مشاوره برای دانش آموزان مدارس

اهواز ـ مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: طی یک سال اخیر باارتباط خوب باوزارت آموزش و پرورش تعداد مراکزمشاوره برای دانش آموزان مدارس رابه یک هزار و ۸۰۰ واحد افزایش داده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی فقیه ظهر امروز یکشنبه در همایش کارشناسان و مدیران مدارس شاهد و ایثارگران خوزستان در سالن امام سجاد اظهار کرد: در دوره طلایی از ارتباطات گسترده بنیاد با سازمان های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش قرار داریم. البته هنوز نتوانستیم مشکلات را کامل از میان برداریم ولی در راستای کاهش آنها قدم های خوبی برداشته شده است.

وی افزود: تشکیل کارگروه مشترک با هدف آسیب شناسی از طرح مدارس پراکنده یکی از اقدامات خوب انجام شده طی یک سال اخیر است. این کارگروه با هدف بررسی علل کاهش کیفیت این مدارس، تقویت و بازنگری در روند اجرای طرح تشکیل شده است.

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: اولین کار مشترک با آموزش و پرورش که استان خوزستان نیز حضور پررنگی در آن داشت، برگزاری همایش ملی برای تقدیر از برترین های مدارس شاهد و ایثارگران بود.

فقیه بیان کرد: در هدایت تحصیلی و همچنین کنکور تعاملات خوبی با مدیرکل تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش داریم.

وی ادامه داد: سال های قبل تعداد مراکز مشاوره برای دانش آموزان مدارس شاهد آنقدر که باید باشد نبود ولی طی یک سال اخیر با رایزنی های مختلف و همچنین برقراری ارتباط خوب با وزارت آموزش و پرورش تعداد این پایگاه ها را به یک هزار و ۸۰۰ واحد افزایش دادیم.

جزیره ای عمل کردن هیچ توجیهی ندارد

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور عنوان کرد: در حال حاضر جزیره ای عمل کردن نه تنها توجیهی ندارد بلکه اثربخش هم نخواهد بود بنابراین به دنبال ایجاد ارتباطات بیشتر به منظور خدمات رسانی بهتر و بیشتر به جامعه هدف هستیم.

فقیه یادآور شد:‌ آیین نامه ماده ۶۷ قانون در سال گذشته به منظور تسهیل در بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر، قانون گرایی و انضباط در خدمات رسانی مطلوب به جامعه هدف تصویب شد.

وی اضافه کرد: پرداخت هزینه کلاس های تقویتی، تکمیلی و جبرانی دانش آموزان،‌ پرداخت هزینه های وسایل کمک آموزشی و آموزش بالینی برای دانش آموزان و دانشجویان معلول و جانبازان ۷۰ درصد، انجام مشاوره و هدایت تحصیلی، پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش و همچنین تشویق دانش آموزان و دانشجویان برتر علمی از جمله فواید تصویب ماده ۶۷ قانون است.

کد خبر 3619626

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =