نجات ۴۵۰۰ نفر از مرگ توسط اورژانس اجتماعی

رئیس سازمان بهزیستی كشور گفت: اورژانس اجتماعی سال ۹۴ با مداخله به موقع ۴۵۰۰ نفر را از مرگ حتمی نجات داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، انوشیروان محسنی بندپی در نشست بررسی آسیبهای اجتماعی در وزارت بهداشت افوزد: در كشور به علت ترویج ‌آموزه های دینی و اخلاقی میزان خودكشی پایین است اما حتی یك مورد آن هم برای جامعه ما زیاد است.

وی افزود: اضطراب،افسردگی و استرس از جمله عوامل اقدام به خودكشی است و لازم است برای كنترل این عوامل در كشور برنامه اقدام و عمل داشته باشیم.

محسنی بندپی گفت: سازمان بهزستی خط مقدم برخورد با خودكشی است و برای رسیدگی به این مسائل خط اورژانس اجتماعی ۱۲۳ را برای مداخله در بحرانهای اجتماعی فعال كرده است و در ۱۹۰ شهر با استفاده از ۲۴۷خودروی اختصاصی فعالیت می كند.

رئیس سازمان بهزیستی كشور گفت: سال گذشته فعالیت اورژانس اجتماعی با اقدام فوری و به موقع ۴۵۰۰ نفر را از مرگ حتمی نجات داد،اقدامات این مركز شبانه روزی است و در سال ۹۵ نثز مراكز آن افزایش می یابد.

وی افزود: خط ۱۴۸۰ بهزیستی نیز برای ارائه خدمات و حمایتهای اجتماعی فعال است، سال گذشته یك میلیون و ۵۰ هزار تماس تلفنی با این خط برقرار شد كه فقط توانستیم ۵۰ درصد این تلفن ها را كه حدود ۵۰۰ هزار تماش بودند؛ پاسخ دهیم و به علت كمبود امكانات نتوانستیم به همه این تماسها جواب دهیم.

وی گفت: مهمترین عامل خودكشی قرص و سموم است و قرص برنج یكی از مهمترین این اقلام است و لازم است وزارت بهداشت با همكاری شورای عالی سلامت و امنیت غدایی این محصول را از بازارحذف كند زیرا حتی اگر برنج ها فاسد شوند و كرم بزنند نیز عوارض آن بسیار كمتر از مصرف قرص برنج توسط برخی افراد است.

کد خبر 3619821

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =