شعر اصیل ما شعری نیست که در یک بعد محدود شود

مراسم رونمایی از کتابش با عنوان «درباره تو»گفت:شعر اصیل ما شعری نیست که در یک بعد یا دو بعد محدود شود ولی الان برخی شاعران تنها شاعران عاشقانه سرا یا مذهبی سرا شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم رونمایی از کتاب «درباره تو» عصر دیروز با حضور میلاد عرفانپور، شاعر این مجموعه؛ حمیدرضا شکارسری و اسماعیل امینی در سالن یاس بیست و نهمین نمایشگاه کتاب برگزار شد.

اسماعیل امینی در این نشست گفت: امروز اندیشه و تجربه زندگی گمشده بزرگ شعر روزگار ما است و اشعار زیادی داریم که هیچ تجربه انسانی درون آن نیست، ولی در اشعار عرفانپور می بینیم که اشعار امسالش با سال های گذشته اش تفاوت دارد.

وی اظهار داشت: زیبایی و جذابیت دومین گم شده اشعار امروزی است و تقریبا کسی به زیبایی زبان و جذابیت توجهی ندارد، چرا که امروز بسیاری از اشعاری که منتشر می شود با کمی تغییر به عنوان شعر تازه مطرح می شود و اگر شاعری پیدا شود که هنر و جذابیت خود را صرف اندیشه کند در حوزه رباعی بسیار ارزشمند است.

حمیدرضا شکارسری نیز در این نشست با اشاره به کتاب «درباره تو» گفت: رباعی های عرفانپور از معدود رباعی هایی است که به تمام مصراع ها توجه یکسان دارد، در حالی که عمده رباعی ها اینگونه نیستند.

شکارسری اظهار داشت: رباعی های عرفانپور دارای بیت های بی حاصل نیست و از این نظر می توان گفت که تمام مصراع ها در رباعی های عرفانپور باید خوانده شود تا شعر وزن درستی داشته باشد. در این اثر با یک نوع عرفان، بیان حکمی و رمانتسیسم روبه رو هستیم و این کتاب در حوزه رباعی کم نظیر است.

میلاد عرفانپور در بخش پایانی مراسم گفت: شعر اصیل ما شعری نیست که در یک بعد یا دو بعد محدود شود ولی الان برخی شاعران تنها شاعران عاشقانه سرا یا مذهبی سرا شده اند ولی چون انسان چند بعدی است شعر نیز باید چند بعدی باشد و سعی میکنم بعد از این خودم پیکی در این مراسم باشم.

کد خبر 3619902

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =