فضای مجازی به فضایی آسیب‌رسان تبدیل شده است/ فردا دیر است

فرمانده نیروی انتظامی گفت: متاسفانه امروز فضای مجازی به فضایی آسیب رسان تبدیل شده است در حالی که می توانست ابزاری برای پیشرفت باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، در نشست فرایند قانونگذاری؛ راهکارها و الزامات سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در جمع منتخبان دوره دهم مجلس سخنرانی کرد.

وی گفت: نیروی انتظامی آمادگی دارد در طول دوران خدمت شما در مجلس هر کاری داشته باشیم پیگیری کند. یکی از نیروهایی که با آن خیلی کار دارید نیروی انتظامی است.

سردار اشتری ادامه داد: نیروی انتظامی دارای بیش از ۱۰ هزار مقر ثبت و متغیر در نقاط مختلف کشور است.

فرمانده ناجا با اشاره به  بررسی آسیب های اجتماعی در جلسه ای با حضور سران قوا در بیت رهبری گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند که باید با جدیت با آسیب های اجتماعی برخورد شود.

وی با ابراز نگرانی نسبت به اشاعه استفاده از مواد مخدر صنعتی تصریح کرد: آمار معتادان بیش از ۱.۵ میلیون نفر است که آثار بدی در خانواده ها دارد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ما از نقاط صفر مرزی تا شهرها و روستاها با باندهای توزیع مواد مخدر، فروشندگان خرد و متجاهرین به مواد مخدر برخورد می کنیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به آسیب های اجتماعی در فضای مجازی خاطرنشان کرد: باید در راه پیشرفت و گسترش علم و فناوری از فضای مجازی استفاده کرد. باید فضای مجازی مدیریت شود.

وی اظهار داشت: متاسفانه امروز فضای مجازی به فضایی آسیب رسان تبدیل شده است در حالی که می توانست ابزاری برای پیشرفت باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر لزوم افزایش هزینه جرم عنوان کرد: قوانین خوبی در این خصوص وجود دارد اما برای اجرای آن مشکل داریم.

وی اظهار داشت: اگر امروز کار جهادی انجام ندهیم فردا دیر است؛ بنابر گزارش منابع قضایی ظرفیت بازداشتگاهها پر شده است.

سردار اشتری در حوزه ترافیکی نیز گفت: بیش از ۲۹ میلیون خودرو و موتورسیکلت در کشور داریم. آمار تلفات جاده ای آمار نگران کننده ای است که نیروی انتظامی باید با اقداماتش این آمار را کاهش دهد.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی معتقد است پیشگیری اجتماعی از پیشگیری انتظامی موثرتر است. اگر نهاد خانواده و مجموعه های موثر مثل آموزش و پرورش و دانشگاهها برای پیشگیری اجتماعی کمک کنند شاهد کاهش جرایم خواهیم بود.

کد خبر 3619918

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =