ما بايد استقلال خبري و هويت ارزشي خبري را سامان دهيم چرا كه در اين فضا نسل جوان ما به خودش اطمينان پيدا مي كند كه با توكل به ارزش هاي خود مي تواند به حد اعلايي برسد.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر"، دبير كل حزب موتلفه اسلامي در مراسم تجليل از خبرنگاران كه شب گذشته در هتل انقلاب برگزار شد به ايراد سخنراني پرداخت و گفت: در دنياي ليبرال دموكراسي غربي مردم را با بمباران هاي مستمر خبري كه بعضي اوقات هم مجموعه اخبار جمع اضداد است مردم را گيج مي كنند.

وي افزود: در جهان به تاريخ پيوسته كشورهاي شرقي و ماركسيستي هم با شديدترين سانسورهاي خبري مواجه هستيم و در دو مورد آنچه كه به آنها تحميل مي شد مردم بودند.

محمد نبي حبيبي اظهار داشت: عده اي از مردم نسبت به حزب و جناح حساسيت دارند در حالي كه تحقق جمهوريت نظام را برخي احزاب بر عهده داشتند حالا چگونه بدون گسترش احزاب مي توان جمهوريت را تحقق و ادامه داد.

وي ادامه داد: اگر در كشور تحزب را با عنوان يك فرهنگ و با الهام از قانون اساسي عمق و گسترش دهيم، يك اقدام ضروري براي نظام جمهوري اسلامي ايران انجام داده ايم.

دبير كل حزب موتلفه اسلامي اظهار داشت: احزابي كه توان اداره قوه مجريه و قضاييه را دارند بايد به اين دو سئوال اساسي پاسخ دهند. اول اينكه اداره كشور چگونه و دوم اينكه اداره كشور با چه كسي و اگر كسي به اين سئوالات خوب پاسخ دهد تازه تبديل به يك حزب مي شود.

محمد نبي حبيبي گفت: مطبوعات و رسانه هاي مكتوب در مقوله توسعه و تعمق تفكر جامعه مدني نقشي تعيين كننده مي توانند داشته باشند و رقابت هاي حزبي بايد از حالت سخنراني هاي احساسي و استفاده از حساسيت مقطعي ملي بيرون بيايد و به يك رقابت كاملا علمي تبديل شود.

حبيبي تصريح كرد: احزاب بايد با دادن برنامه، راي مردم را جلب كنند و يكي از راه هاي مصون كردن نظام توسعه تحزب و تعميق فرهنگ تحزب است و توسعه مدنيت از ضروريات است.

در اين مراسم، بادامچيان نيز به ايراد سخنراني پرداخت و گفت: انقلاب اسلامي ايران و تشكيل نظام جمهوري اسلامي مقوله جديدي را در صحنه خبر فعال كرد و آن خبرنگاري ارزشي بود و خبري كه خبرنگار اعم از اينكه متعلق به يك رسانه كتبي و شفاهي باشد در اين راستا بايد فعاليت كنند.

وي افزود : ما بايد استقلال خبري و هويت ارزشي خبري را سامان دهيم چرا كه در اين فضا نسل جوان ما به خودش اطمينان پيدا مي كند كه با توكل به ارزشهاي خود مي تواند به حد اعلايي برسد.

بادامچيان همچنين اظهار داشت: ما بايد در عرصه خبر دست به يك جهاد به تمام معنا بزنيم و در خبرگزاري ها محيط انقلابي و عدم تاثيرپذيري از شرق و غرب را بوجود آوريم.

در بخش ديگري از اين مراسم، انبارلويي رئيس كميته سياسي حزب موتلفه نيز سخنراني كرد و گفت: احزاب و مطبوعات در كشور ما حقيرند و وظايف خود را ندارند.

وي افزود: احزاب و مطبوعات يا جوانمرگ مي شوند و اگر جوانمرگ هم نشوند قادر به حيات خود نيستند و هميشه يك پاسخ از پيش تعيين شده وجود دارند كه مي توان گفت ريشه آن در استبداد است.

انبارلويي در پايان تصريح كرد: اگر مطبوعات با درك شرايط زمان و مكان حركت كنند جوانمرگ نخواهند شد.

کد خبر 364913

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =