مردم برای رفع مشکلات خود به کمک دولت بیایند

کرمان ـ دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی با اشاره به برخی محروميت‌ها در مناطق مختلف به ويژه در جنوب کرمان گفت: مردم برای رفع مشکلات خود باید به کمک دولت بیایند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی یونسی سه شنبه شب به دنبال سفر هیئت دولت به استان کرمان در جمع مردم شهرستان کهنوج اظهار داشت: درخواست‌های مردم کهنوج از دولت جمع آوری شده و برای بررسی و پیگیری تحویل رئیس جمهور خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های مردم شهرستان کهنوج عنوان کرد: مردم این دیار مردمی خونگرم، انقلابی، ولایتمدار و سختکوش هستند و در طول دوره های مختلف محرومیت‌های بسیاری را تحمل کرده اند.

یونسی خاطرنشان کرد: هم اکنون از جلوه های فقر گذشته خبری نیست و باید از استعدادها و ظرفیت‌های منطقه برای رفع محرومیت های کهنوج استفاده شود.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی ادامه داد: باغداری و کشاورزی با زندگی مردم کهنوج عجین شده و متاسفانه این امر سبب شده تا خشکسالی‌های چند سال متوالی، آسیب‌های جدی به زندگی مردم وارد کند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات مردم این منطقه باید رفع شود، عنوان کرد: اینکه تمام مشکلات را دولت انجام دهد، نشدنی است و نه می‌تواند که دولت از اغنیا مالیات بگیرد و به فقرا بدهد، این هنر نیست و دولت باید امنیت و زیرساخت‌ها را فراهم کند، فرهنگ تولید و اقتصاد و اقتصاد مقاومتی و اقتصادی پویا درون ملی و خودکفا داشته باشیم که تحریم و خشکسالی جنگ ما را از پا در نیاورد.

یونسی گفت: اقتصادی زنده و پویا است که از همه ظرفیت خود استفاده کنیم، اینکه نفت بفروشیم و جنس از چین بیاوریم، این تنبل کردن مردم است و کسی که می‌تواند با دست و مغزش کار کند، باید زمینه کار را فراهم کنیم تا موجب شکوفایی منطقه خودش شود.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی بیان داشت: دولت در زمینه خرید محصولات و صادرات بخش کشاورزی کمک کند تا موجب تولید و رونق منطقه شود، دولت باید کمک کند، زمینه صادرات را فراهم کند و باید از تولیدکننده حمایت کنند تا دیگران تشویق شوند و اقتصاد منطقه پیشرفت کند.

کد خبر 3654677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =