اجرای طرح پارک هوشمند حاشیه ای شهر آبادان

آبادان- مدیرعامل سازمان تاکسیرانی آبادان از اجرای طرح پارک هوشمند حاشیه ای شهر (پارکومترهای سیار) خبر داد.

جلیل رهبان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بر اساس تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداریها مالکیت حاشیه خیابانها با شهرداریها است، کاهش بار ترافیکی، ساماندهی و اجرای طرح محدودیت ترافیک در سطح مناطق پرتردد سطح شهر و جلوگیری از پارک یکسره برخی خودروها در حاشیه خیابانها (شبانه روزی) را از جمله اهداف اجرای این طرح در آبادان نام برد.

وی اظهار کرد: براساس برنامه ریزهای انجام شده طرح پارک هوشمند حاشیه ای شهر طی دو فاز در سطح شهر آبادان به اجرا در می آید که فاز نخست آن به صورت سیار اجرا می شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی آبادان از خیابانهای امیری، شهید منتظری، دبستان و اروند (بازار ماهی فروشان) به عنوان مناطق پیش بینی شده در فاز نخست اجرای این طرح نام برد و افزود: در این فاز برنامه پارک هوشمند به شکل نرم افزاری بر روی تبلت و یا موبایل نصب شده در اختیار ۱۰ کاربر آموزش دیده قرار دارد که آنها با حضور در مناطق یاد شده در زمینه ثبت شناسه کارت هوشمند خریداری شده اقدام می کنند.

وی بیان کرد: در این شیوه به هیچ وجه پول نقد یا اسکناس پذیرفته نمی شود و تنها کارت های هوشمند قابل استفاده هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی آبادان تصریح کرد: با توجه به هماهنگیهای انجام شده با پلیس راهور، آن دسته از کسانی که اقدام به پارک خودرو بدون پرداخت هزینه می کنند مشمول پرداخت جریمه می شوند.

رهبان گفت: پس از ثبت جای پارک توسط فرد کاربر، مدت زمان پارک نیز بنا به درخواست راننده از نیم ساعت تا چند ساعت بر روی تبلت یا موبایل اشاره شده (سیستم پارکومتر سیار) نیز مشخص می شود که مبلغ بر اساس مدت زمان ماندگاری از مبلغ کارت کسر می شود.

وی افزود: سعی داریم تا با همکاری پلیس راهور این طرح را جایگزین پارکبانان کنیم.

رهبان عنوان کرد: طرح پارک هوشمند حاشیه ای شهر (پارکومتر سیار) پس از ۶ ماه جای خود را به پارکومترهای ثابت (نصب دستگاه) می دهد، اجرای کامل این طرح  یک میلیارد تومان هزینه در برخواهد داشت که با مشارکت بخش خصوصی، شهرداری و سازمان تاکسی رانی به انجام می رسد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی آبادان با بیان اینکه در زمان حاضر رانندگان می توانند کارت هوشمند پارک را از کاربران ثبت مستقر در مناطق یاد شده خریداری کنند، تصریح کرد: به ازای هر یک ساعت توقف ۶۰۰ تومان از مبلغ کارت کسر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، پارکومتر (ایست سنج، توقف سنج)، دستگاهی است که در محل های مجاز پارک اتومبیل نصب می شود که با پرداخت مقدار معینی پول می شود برای مدتی معین ماشین را پارک کرد.

 

کد خبر 3655511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =