لزوم الحاق مطالعات اجتماعی و فرهنگی در طرح های عمرانی

گرگان- قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: اگر در یک طرح عمرانی نگاه اجتماعی و فرهنگی دیده نشود، این طرح باعث نارضایتی مردم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل‌الله راحتی ظهر چهارشنبه، در همایش مدیران کل دفاتر فنی استانداری‌های سراسر کشور که در گرگان برگزار شد، با بیان این که جمع آوری زباله گرچه ابتدایی ترین توقع مردم از است ولی از مهمترین فعالیت های شهرداری است، خواستار افزایش کیفیت خدمات به مردم شد و گفت: اگر کیفیت خدمات افزایش یابد فعالیت های عمرانی بیشتر در چشم مردم دیده می شود.

وی با تاکید بر این که باید بعد اجتماعی و فرهنگی را در پروژه های عمرانی لحاظ کرد، افزود: وقتی یک پروژه عمرانی احداث می‌شود اگر مسائل اجتماعی و فرهنگی در آن نادیده گرفته شود به جای اینکه این پروژه رفاه عمومی را به همراه بیاورد باعث نارضایتی در مردم می‌شود.

راحتی با تاکید بر این که اکنون الزام مطالعات اجتماعی به عنوان یکی از موضوعات مهم که نیاز اکثر شهروندان است،‌ در دستور کار قرار گرفته شد، دلیل این الزام را تلفیق جنبه عمرانی با مسائل اجتماعی عنوان کرد.

وی خواستار لحاظ حقوق اجتماعی مردم در طراحی‌های شهرها شد و گفت: شهرهای ما به شهر ماشین‌محور تبدیل شده‌اند که باید این نگرش تغییر یابد.

وی از اعتبار ۵۵۰ هزار میلیارد تومان مدیریت شهری کشور خبرداد و تصریح کرد: سرانه هر فرد ایرانی از منابع عمومی شهری ۶۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان است.

قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: سرانه هر فرد مشهدی از منابع عمومی شهری ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و در شیراز حدود یک میلیون تومان و در شهر گرگان این مبلغ ۵۵۰ هزار تومان است.

وی بیان کرد: شهرداری‌ها باید در مسیر فعالیت‌های نرم‌افزاری حرکت کنند.

کد خبر 3656317

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha