محمود مشحون: میزبانی آسیا چلنج را پذیرفتیم تا جریمه نشویم

رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد سفر اخیرش به ارمنستان و دیداری که با دبیرکل فیبا آسیا داشت توضیح داد و گفت: در این نشست به این نتیجه رسیدیم که انصراف از میزبانی آسیا چلنج به ضررمان است.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته گذشته محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال همراه با علی توفیق دبیر فدراسیون سفری به ارمنستان داشتند تا طی دیدار با مقامات فیباآسیا، با آنها در مورد برگزاری مسابقات آسیا چلنج و رقابت های قهرمانی جوانان آسیا مذاکره کرده و انصراف از برگزاری مسابقات باشگاه های آسیا را هم به طور رسمی اعلام کنند.

نهایی شدن برگزاری مسابقات قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا (جوانان)  در تیر امسال و مسابقات آسیا چلنج در شهریور ماه نتیجه مهم جلسه برگزار شده در ارمنستان بود اما محمود مشحون در مورد صحبت های کلی مطرح شده در این نشست هم توضیح داد.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: در ارمنستان هاکوب خاجیریان،دبیرکل فیبا آسیا سه جلسه مهم داشت که یکی از جلسات را با گروه ایران برگزار کرد. در این نشست در مورد زمان و چگونگی برگزاری مسابقاتی که قرار است به میزبانی ایران برگزار شود، صحبت کردیم و تصمیم گیری نهایی هم اتخاذ شد.

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به پیشنهادی که ایران برای برگزاری مسابقات باشگاه های آسیا به فیبا آسیا داده بود، گفت: البته برنامه ما این بود که این مسابقات را با همکاری پتروشیمی که نماینده ایران در این رقابت ها است، برگزار کنیم اما این تیم به دلیل مسائل مالی این مسئولیت را بر عهده نگرفت. بنابراین در نشست هفته گذشته انصراف رسمی ایران از میزبانی باشگاه های آسیا را مطرح کردیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این قصد داشتیم از برگزاری مسابقات آسیا چلنج هم امتناع کنیم که در این مورد بحث های زیادی شد؛ اول اینکه اعلام شد در این صورت ایران جریمه خواهد شد چراکه مسئولان فیبا آسیا با توجه به پیشنهاد ایران و برای متقاعد کردن دیگر کشورها، رایزنی های زیادی انجام داده اند و حالا مطرح کردن دوباره این موضوع برای بررسی پیشنهاد کشورهایی که متقاضی برگزاری مسابقات هستند و بررسی پیشنهادهای آنها برای نتیجه گیری نهایی متحمل خسارت مالی است؛ دوم اینکه پتروشیمی ایران چون از میزبانی مسابقات باشگاه های آسیا هم انصراف داده باید جریمه شود.

مشحون تاکید کرد: در مورد مسابقات آسیا چلنج و برگزاری آن در ایران، بررسی های زیادی شد و به این نتیجه رسیدیم که این رقابت ها را میزبانی کنیم، به نفع مان است چون در صورت انصراف باید جریمه پرداخت کنیم در صورتیکه می توانیم از همان مبلغ جریمه به عنوان بخشی از هزینه میزبانی استفاده کنیم. در مورد جریمه پتروشیمی هم صحبت زیادی کردیم مبنی بر اینکه درخواست برگزاری مسابقات باشگاه های آسیا از طرف فدراسیون ایران بوده و پتروشیمی در این زمینه نقشی نداشته است. در هر صورت با رایزنی زیاد مسئولان فیبا آسیا متقاعد شدند که نه پتروشیمی و نه فدراسیون ایران در این زمینه جریمه نشوند.

رئیس فدراسیون بسکتبال در پایان تاکید کرد: در هر صورت در نشست ارمنستان مقرر شد که هر دو رویداد مسابقات قهرمانی جوانان آسیا و آسیا چلنج در ایران برگزار شود. در مجموع برای این دومیزبانی باید ۵۰۰ هزار دلار بپرداریم. امیدوارم اسپانسرها همکاری لازم را داشته باشند به خصوص اینکه مسابقات آسیا چلنج حکم انتخابی جام جهانی را هم دارد و از اهمیت زیادی برخوردار است. 

کد خبر 3657913

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha