با مشاركت پلیس پیشگیری ناجا برگزار می‌شود:

همایش بین المللی عدالت ترمیمی و پیشگیری از جرم

شناسهٔ خبر: 3660372 -
رئیس پلیس پیشگیری ناجا از برگزاری همایش بین المللی عدالت ترمیمی و پیشگیری از جرم با مشاركت پلیس پیشگیری ناجا از تاریخ ۲۸ اریبهشت ماه سال جاری در دانشکده حقوق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر سردار محمد شرفی، در تشریح این خبر گفت: عدالت ترمیمی رویكردی همه جانبه به جرم و پیشگیری از آن است كه برخلاف روش های سنتی عدالت كیفری كه تمركزش بر احراز عنوان مجرمانه و سركوب مجرمان است به عوامل زیر بنایی جرم و اختلاف كیفری می پردازد و در صدد ایجاد تعادل و توازن میان دغدغه های بزهكار، بزه دیده و همه افرادی است كه از وقوع جرم تاثیر پذیرفته اند.

وی افزود: همایش بین المللی به منظور توسعه فرهنگ عدالت ترمیمی در نهادهای عدالت كیفری، شناسایی ظرفیت های موجود در قوانین و مقررات كیفری، آشنایی با تجربه های بین المللی در زمینه پیشگیری از تكرار جرم و بزه دیدگی و زمینه ای برای ارائه دستاوردهای محققان و دانشجویان است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا بیان داشت: همایش فوق با حضور حقوقدانان، جامعه شناسان، روان شناسان و اساتید بین المللی داخلی و خارجی از تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری در دانشكده حقوق دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.

سردار شرفی با اشاره به تشكیل جلسات و برگزاری همایش هایی با موضوع پلیس ترمیمی و پیشگیری از جرم توسط مركز تحقیقات كاربردی پلیس پیشگیری ناجا گفت: اقدامات موثری در زمینه آگاه سازی كاركنان پلیس به خصوص مشاوران و مددكاران اجتماعی صورت گرفته است.

گفتنی است، برگزار كننده این همایش گروه حقوق كیفری و جرم شناسی دانشكده حقوق است و با همكاری و مشاركت مركز تحقیقات كاربردی پلیس پیشگیری ناجا، قوه قضائیه، سازمان تعزیرات حكومتی، صندوق حمایت از پژوهشگران كشور، شهرداری تهران، شورای حل اختلاف، دانشگاه كاشان و كانون وكلای دادگستری آغاز به كار خواهد كرد

برچسب‌ها

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 6 =