بیش از ۳۱ هزار روستایی در آستارا تحت پوشش بیمه سلامت هستند

آستارا - رئیس اداره بیمه سلامت آستارا گفت: بالغ بر ۵۶ هزار نفر در شهرستان آستارا زیر پوشش بیمه سلامت هستند که ۳۱ هزار و ۷۷۴ نفر از آنها را روستاییان تشکیل می دهد.

پیمان آذریان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خدمات اثر گذار و ویژه بیمه سلامت به مردم مرزنشین  شهرستان آستارا اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در امر عملیاتی کردن طرح های بزرگ و ملی بیمه ای نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت یک نهاد حمایتی- دولتی است که در برقراری سلامت جامعه تاثیر گذار بوده و خدمتگزاری به مردم را از اهداف مهم خود می داند، افزود: بیمه سلامت همواره سعی در خدمات رسانی مطلوب مطابق با استانداردهای جهانی به بیمه شدگان خود دارد.

آذریان درباره بیمه شدگان سلامت در شهرستان مرزی آستارا  اظهار کرد: از تعداد ۵۶ هزار و ۷۳ نفر بیمه شده توسط اداره بیمه سلامت آستارا، ۷ هزارو ۲۷۹ نفر اعضای کارکنان دولت، ۱۵ هزار و ۱۳۶ نفر عضو  بیمه سلامت ویژه افرادی که ساکن شهر آستارا بوده و فاقد هر نوع خدمات بیمه ای هستند،۳۱ هزار و ۷۷۴ نفر از آنها را روستاییان و ۹ نفر عضو طرح بیمه ایرانیان و یک هزار و ۸۷۵ نفر نیز دارای دفترچه سایر اقشار هستند.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان آستارا توسعه و تعمیق فرهنگ بیمه سلامت را از اهداف مهم اداره کل بیمه سلامت استان گیلان دانست و تصریح کرد: ارتقای ارائه خدمات مطلوب و جلب رضایت بیمه شدگان  سلامت با تکیه بر استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت از جمله مواردی است که با هدف پیشبرد سلامت آحاد جامعه انجام می شود.

آذریان با بیان اینکه ۶۶ درصد جمعیت شهرستان آستارا از بیمه خدمات سلامت برخوردار هستند، گفت:  توسعه بیمه سلامت از دستاوردهای مهم و ارزشمند انقلاب اسلامی ایران محسوب می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۵۰ موسسه تشخیصی- درمانی شامل پزشکان، دندانپزشکان، داروخانه ها، رادیولوژی و فیزیوتراپی، طرف قرارداد با اداره بیمه سلامت شهرستان آستارا هستند.

رئیس اداره بیمه سلامت آستارا افزود: در حال حاضر در شهرستان آستارا ۶۹ نفر بیمار خاص شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیز، پیوند کلیه و ام. اس تحت پوشش بیمه سلامت بوده و بیشترین تعداد بیماران خاص که از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند، مربوط به بیماران دیالیزی است.

آذریان از رسیدگی به ۳۹۴ پرونده خسارت اسناد پزشکی بیمه ای و پرداخت بیش از دو میلیارد ریال بابت هزینه خسارت توسط اداره بیمه سلامت شهرستان آستارا در سال ۹۴ خبر داد و گفت: رسیدگی  به پرونده های خسارت اسناد پزشکی که قبلاً در مرکز استان انجام می گرفت، از سال ۹۲ با تفویض اختیار به اداره بیمه سلامت آستارا واگذار شده و در این رابطه تمامی اقدامات بیمه ای در شهرستان انجام می شود.

رئیس اداره بیمه سلامت آستارا تاکیدکرد: افراد ساکن در شهرستان آستارا که تحت پوشش هیچ نوع طرح  بیمه ای نیستند، می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و اداره بیمه سلامت آستارا  به صورت رایگان  در طرح  بیمه سلامت  ثبت نام کرده و از خدمات این طرح  بیمه ای بهره مند شوند.

کد خبر 3663851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =