17 كمپ درماني در زندان هاي كشور راه اندازي شد

معاون سلامت و اصلاح و تربيت سازمان زندان هاي كشور ، از راه اندازي 17 كمپ درماني و حرفه آموزي به منظور درمان مددجويان معتاد خبر داد.

دكتر حسين افشار در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر در كرج گفت: اين كمپ ها در راستاي كمك به معتادان و ايجاد اشتغال سازنده براي آنان در مراكز استاني زندانهاي سطح كشور ايجاد شده اند.

وي افزود: در اين كمپها براي ترك اعتياد سه مرحله آموزش به مددجو ، خانواده مددجو و آموزش مددجو به مددجو ، طرح متادون ، حرفه آموزي و برنامه هاي فرهنگي اجرا مي شود.

افشار خاطر نشان كرد: ندامتگاه قزلحصار به عنوان اولين مجري طرح متادون در كشور در اجراي طرح هاي كمپ درماني موفق بوده و حتي بازديدكنندگان بين المللي از اجراي موفق اين طرح در قزلحصار الگو برداري كرده وخواستار تعامل بيشتر با ايران در اين زمينه شده اند.

وي تصريح كرد: با توجه به آمار موجود 45 درصد مددجويان به دليل مربوط به مواد مخدر هستند و به همين دليل طرح هاي مختلفي در اين خصوص در ايران اجرا شده است.

افشار مددجويان حاضر در ندامتگاه هاي كشور را 140 هزار نفر اعلام كرد و گفت:يك پنجم آمار كل كشور متعلق به استان تهران است و ندامتگاه قزلحصار با ظرفيت 11 هزار نفر بزرگترين زندان كشور است.

وي يادآور شد: در زندان هاي كشور زندانيان از نظر جنسيت ، سن و نوع جرم طبقه بندي مي شوند و بر اساس آمار موجود 7/3 درصد مددجويان زن هستند و از نظر سن به سه رده سني تفكيك شده اند كه مددجويان زير 18 سال در كانونهاي اصلاح و تربيت ، از 18 تا 25 سال در بندهاي جوانان و بالاي 25 سال بر اساس نوع جرم طبقه بندي شده اند.

کد خبر 366585

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =