جزئیات رزمایش بیت‌المقدس منطقه عمومی نصرآباد اصفهان

اصفهان-جزئیات رزمایش بیت‌المقدس نصرآباد باحضور یگان‌های پیاده، مکانیزه زرهی، توپخانه، تیپ ۶۵ نیروی مخصوص،یگان‌های واکنش سریع،هوانیروز و پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی طی بیانیه ای اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی طی بیانیه‌ای جزئیات روز سوم رزمایش بیت المقدس را اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: سومین روز از رزمایش بیت‌المقدس در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان با حضور یگان‌های پیاده، مکانیزه زرهی، توپخانه، تیپ ۶۵ نیروی مخصوص، یگان‌های واکنش سریع، هوانیروز و با پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش برگزار شد.

مرحله سوم رزمایش با تک هوایی دشمن فرضی آغاز شد. یگان‌های زرهی و مکانیزه با پشتیبانی آتش بالگردهای هوانیروز و توپخانه زمینی ارتش وارد منطقه عملیات می‌شوند. بعد از عملیات هلی‌‌برن توسط یگان‌های دشمن فرضی یگان‌های زرهی، مکانیزه و پیاده نیروی زمینی ارتش عملیات ضد هلی‌برن را به‌منظور پاک‌سازی منطقه آغاز می‌کنند.

در این مرحله از رزمایش عملیاتی کردن تجهیزات و سلاح‌های جدید که توسط مهندسین جوان و توانمند عرصه صنعت دفاعی کشور و سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش طراحی و تولید شده است به نمایش گذاشته شد.

همچنین در این مرحله از رزمایش یگان‌های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش تمرین عملیات‌های ضد تروریستی را در قالب تیم‌های خودی و دشمن فرضی به نمایش گذاشتند.

مرحله نهایی رزمایش بیت‌المقدس با حضور تمامی رسته‌های نیروی زمینی ارتش و استفاده از تجهیزات و سلاح‌هایی که تاکنون رونمایی شده است از جمله سلاح تک‌تیرانداز شاهر، تک‌تیرانداز باهر، تانک‌های بهینه‌سازی شده اسکورپین، لانچرهای ضد بالگردی، تیربار شش لول اخگر و انواع سامانه‌های مخابراتی و ... که در سال جاری از آن‌ها رونمایی شده است، برگزار شد.

در این مرحله میزان آمادگی و توانمندی یگان‌های پیاده، زرهی، توپخانه، هوابرد، واکنش سریع و هوانیروز مورد ارزیابی قرار گرفت.

در پایان این روز و مرحله آخر از رزمایش بیت‌المقدس ۲۸ که با حضور مقتدرانه و پشتیبانی آتش یگان‌های توپخانه نیروی زمینی ارتش همراه بود دشمن فرضی که از زبده‌ترین نیروها و روزآمدترین تجهیزات برخوردار بود، زمین‌گیر و منهدم شد. نهایتاً این رزمایش به صورت ۱۰۰ درصد موفقیت به پایان رسید و اهداف از پیش تعیین شده محقق شد.

کد خبر 3665857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =