حزب الله بهترين گروه مبارز در جهان است

در پي پيروزي حزب الله لبنان در قبال ارتش رژيم صهيونيستي روزنامه واشنگتن پست مقاومت را بهترين گروه مبارز در جهان توصيف كرد.

به گزارش خبرگزاري "مهر"، اين روزنامه در گزارش خود مي نويسد: جنگجويان نامنظم حزب الله ارتش مدرن اسرائيل را براي يك ماه در تپه هاي جنوب لبنان زمين گير كند و اين به خاطر شهامت، تعصب و جسارت فوق العاده و آموزش هاي سخت آنها و كمك ايرانيان است.

اين روزنامه در ادامه به نقل از يك متخصص در امور لبنان مي نويسد: از آنجا كه حزب الله طي سال ها در جنوب، استحكاماتي را ساخته است حملات هوايي و زميني اسرائيل عليه آنان تاثير چنداني نداشت و نتوانست به اهداف خود دست يابد و قطعنامه شوراي امنيت نيز نتوانست اهداف اصلي اسرائيل و دولت بوش را كه در ابتداي جنگ تدوين كرده بودند برآورده سازد.

يك متخصص علل پيروزي حزب الله را نتيجه تعصب و آموزش همزمان ديسيپلين علوم نظامي دانسته است كه به گفته وي  انعطاف پذيري، ايمان و آموزش سخت، ترس آنها را از مرگ كاهش داده و به آنها شهامت مقابله با نيروهاي اسرائيلي را داده است.

واشنگتن پست همچنين به نقل از اين كارشناس لبنان مي نويسد: رهبري نظامي حزب الله به دقت تاريخ نظامي از جمله جنگ ويتنام  را به دقت مطالعه كرده و اين امر يكي ديگر از عوامل موفقيت اين گروه است.

اين روزنامه در ادامه مي نويسد: اين گروه با كمك منابع اطلاعاتي ايراني و همچنين تجربه ارتش ايران از جنگ ايران و عراق
در دهه 1980 برنامه هاي آموزشي را براي نيروها تدوين كرده است و اين آموزش سبب موفقيت اين نيروها در مقابل مناشين جنگي اسرائيل از جمله تانك هاي بسيار پيشرفته مركاوا بوده است و حزب الله توانست با استفاده از شليك موشكهاي ليزري هدايت شونده و ضد تانك بيشترين تلفات را به سربازان اسرائيلي وارد كند.

کد خبر 366845

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =