1500 بناي تاريخي در سال جاري مرمت مي شود / تمامي بناهاي تاريخي به تعميرات دائمي و اضطراري نياز دارد

معاون حفظ و احياي بناهاي تاريخي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از مرمت و بازسازي 1500 بنا و اثر تاريخي در سال جاري خبر داد و گفت: تمامي بناهاي تاريخي موجود در كشور به تعميرات دائمي و اضطراري نياز دارد.

سيف الله امينيان در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر افزود: با توجه به اينكه بودجه سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در بخش مرمت ، بازسازي و احياي بناهاي تاريخي محدود است بنابراين هر ساله به طور متوسط تعدادي از بناها كه نياز بيشتري به مرمت دارد ، بازسازي و مرمت مي شود.

وي از افزايش تعداد بناهاي مرمت شده نسبت به سال گذشته خبر داد و خاطر نشان كرد: در سال گذشته 1300 اثر و بناي تاريخي بازسازي شدند اما در سال جاري 200 بناي ديگر به اين تعداد اضافه شده است. 

معاون حفظ و احياي بناهاي تاريخي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري گفت: در حال حاضر 500 هزار بناي تاريخي شناسايي شده اند كه البته تعداد بناهاي تاريخي با در نظرگرفتن محوطه ، تپه هاي باستاني و بناهاي مسكوني كه اموال شخصي است ، بيش از يك ميليون بنا تخمين زده مي شود.

امينيان تاكيد كرد: ازمجموع بناهاي تاريخي ، 500 تا 600 هزار آنها بناي مسكوني و خانه هايي است كه مالكيت آن در اختيار مردم است اما جزء بناي تاريخي محاسبه مي شوند كه تعداد زيادي از اين بنا ها نياز به مرمت ، تعمير و بازسازي دارند. 

کد خبر 366905

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =