حزب‌الله نه يك عده محدود كه يك فرهنگ است / مبارزه سيد‌حسن ‌نصرالله راه آينده را نشان مي‌دهد

رئيس مجلس شوراي اسلامي با تبريك پيروزي مقاومت اسلامي در جنگ رژيم صهيونيستي عليه لبنان، گفت: امروز حزب الله به صورت يك تفكر در جهان اسلام در آمده و حزب الله ديگر يك جمع محدود در يك كشور نيست بلكه يك فرهنگ و روش است، روش و فرهنگي كه چگونه بايد در مقابل متجاوز ايستاد.

به گزارش خبرنگار "مهر"، غلامعلي حداد عادل در آغاز جلسه علني امروز مجلس، با اشاره به پيروزي حزب الله لبنان در جنگ با اسرائيل اظهار داشت: سرانجام پس از سي و سه روز هجوم وحشيانه اسرائيل به لبنان آتش بس در اين كشور اجرا شد و آرامشي بر منطقه حاكم شد.

وي قطعنامه شوراي امنيت را متاثر از دخالت هاي آمريكا و طرفداران اسرائيل دانست و افزود: اين قطعنامه نقط ضعف هاي متعددي دارد اما به هر حال دولت لبنان و مقاومت اسلامي مصلحت ديدند اين قطعنامه پذيرفته و آتش بس اجرا شود.

حداد عادل گفت: همه مردم جهان اذعان كردند پيروز اين جنگ مردم لبنان و مقاومت اسلامي از لبنان بوده است براي آنكه اسرائيل با كمك هواپيماهاي اهدايي آمريكا مناطق مسكوني و ساختمانها را بمباران كرد و مردم بي گناه را به شهادت رساند اما كاري كه مردم لبنان و مقاومت اسلامي انجام داد اين بود كه مردانه در جبهه هاي جنگ جنگيد واجازه نداد اسرائيلي ها همچون گذشته خاك كشورهاي اسلامي را تصرف كنند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان كرد: براي اولين بار ارتش مجهز اسرائيل با 33 روز جنگ نتوانست در مقابل اراده ملت لبنان و مقاومت اسلامي كاري از پيش ببرد.

حداد عادل با تبريك اين پيروزي به همه مسلمانان جهان و دولت و ملت لبنان و مجلس لبنان اظهار داشت: رئيس مجلس لبنان به سبب مواضع تاييدي نمايندگان مجلس از مقاومت لبنان تشكر كرد و ما تاكيد مي كنيم امروز حزب الله به صورت يكي تفكر در جهان اسلام در آمده و حزب الله ديگر يك جمع محدود در يك كشور نيست يك روش است يك فرهنگ است. فرهنگ اينكه كه در مقابل متجاوز چگونه بايد ايستاد فرهنگي بهره مند از ايمان و تكيه بر ملت ها بدون وارد شدن در سازش كاري ها است.

وي از نامگذاري 50 فرزند پسر متولد شده در يك ماه اخير در فلسطين به نام نصرالله خبر داد و گفت: اين نشان كه از پذيرش شنيده مبارزه حسن نصرالله است كه راه آينده را نشان مي دهد اين جنگ سي و سه روز نقطه عطفي در جهان اسلام در برابر اسرائيل محسوب خواهد شد.

وي افزود: البته بايد در نظر داشت كه برخي كشورهاي عرب كه در اين ميان سكوت كردند و آنطور كه بايد و شايد از مواضع حزب الله حمايت نكردند، بايد در مواضع خود تجديد نظر كنند زيرا در آينده ملت ها اين سكوت ها را تحمل نخواهند كرد.

رئيس مجلس گفت: امروز ما در لبنان با ساختمان هاي فرو ريخته رو به رو هستيم در عوض با ملتي رو به رو هستيم كه مانند سروي سرپا ايستاده است، اميد است لبناني آبادتر از گذشته ساخته شود.

نمايندگان در پايان اين بخش از سخنان حداد عادل با فرياد الله اكبر سخنان حداد عادل را تاييد كردند.

حداد عادل افزود: با همين فرياد فرياد الله اكبر مبارزان حزب الله با جنگ با اسرائيل رفتند و پيروز شدند.

وي در بخش ديگر سخنان خود اظهار تاسف از كشته شدن 8 نفر از اعضاي نيروي انتظامي در شرق كشور گفت: از اقدام سريع نيروي انتظامي در هلاكت اشرار تشكر مي كنم.

وي همچنين از كشته شدن بيش از 20 نفر از هموطنان در حادثه رانندگي در استان فارس اين حادثه را تسليت گفت.

کد خبر 366933

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =