بیش از ۳ هزار هکتار از اراضی تصرف شده استان یزد آزاد شد

یزدـ دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان یزد از بازگشت ۳ هزار و ۲۷۴ هکتار از اراضی تصرف شده استان از سوی افراد سودجو به بیت المال در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، جمال قضاوتی، اقدامات و موفقیت‌های شورای حفظ حقوق بیت المال استان را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی های شورای حفظ حقوق بیت المال در سال گذشته حدود ۳ هزار و ۲۷۴ هکتار از اراضی که توسط افراد سودجو تصرف شده بود با حمایت دستگاه قضایی به عرصه بیت المال بازگشت داده شد.

وی، پدیده زمین خواری را زاییده فرصت طلبی افراد سودجو و اهمال مسئولان و متولیان در پاره ای از زمان های گذشته دانست و گفت: با راه اندازی شورای حفظ حقوق بیت المال در سنوات اخیر گامهای مهمی در راستای جلوگیری از این روند برداشته شده و تمامی مدیران و مسئولان با جدیت نسبت به اعمال نظارت بر منابع ملی اهتمام دارند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: استان یزد در سال گذشته چهار جلسه استانی و هفت جلسه شهرستانی را برگزار کرد و با رسیدگی به پرونده های مطروحه در پایان منتهی به صدور حکم برای ۴۹۹ پرونده شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد اظهار داشت: ارزش تقریبی اراضی اعاده شده به بیت المال ۹۳۲ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال برآورد شده که با جدیدت به بیت المال اعاده شده است.

وی با اشاره به ضرورت شناسایی افراد مسئله دار در این زمینه ابراز داشت: باید با تهیه بانک اطلاعاتی از افرادی که در این زمینه دارای سابقه هستند و پرونده های مختلفی را برای سوء استفاده از اراضی ملی برای دستگاه قضایی ایجاد می کنند، بر برخورد با اینگونه افرد سرعت و جدیت مضاعف به کار برد.

دراین جلسه مصوب شد، امتیاز واگذاری اراضی به افرادی که در زمان قانونی نسبت به اجرای طرحهای اقتصادی و کشاورزی خود اقدام نکرده اند در راستای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی در اسرع وقت باطل شود.

کد خبر 3669711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =